* J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija * Państwowe Gimnazjum Polskie im. J. Piłsudskiego w Daugavpils * Даугавпилская польская государственная гимназия им. Ю.Пилсудского * J.Pilsudska Daugavpils state polish gymnasium *
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsLapas karte PL

Jaunumi
Par bibliotēku
Nejauša fotogrāfija
Pēdējās fotogrāfijas
POTCPSS
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

J.Pilsudska Daugavpils
valsts poļu ģimnāzija

Varšavas iela 2, Daugavpils, Latvija

Tel. direktore: 65451003,
Tel. sekretāre: 65451001,
Tel. dežurante: 65437919,
fakss:: 65437901
E-pasts:dpolvsk@apollo.lv
E-pasts:dpolsekretare@apollo.lv

INTERNETA RESURSI PA ZINĀTŅU NOZARĒM UN INSTITŪCIJĀM [2020-03-30]

Sakarā ar ārkārtējo situāciju izsludināto valstī, skolas bibliotēkas apmeklēšana nav iespējama, tādēļ skolotāju un skolēnu vajadzībām novietojam elektronisko resursu sarakstu. Ceram, ka tas būs noderīgi!

http://dpolvsk.lv/ies_blanki/ies128.pdf

    

Laikraksti:

Izglītība un Kultūra – e-laikraksts

    

Agnese Vjatere ir mūsu skolas 10. klases skolniece, un viņas vaļasprieks ir darināt krāsainas glezniņas String Art tehnikā. Viņa piedalās BJC "Jaunība" Viktorijas Iļjaševičas vadītā lietišķās mākslas pulciņa "DIEDZIŅŠ", kur veido krāsainas glezniņas ar dzīvnieku motīviem.

    
DZTI DIZAINA DEPARTAMENTA IZSTĀDE “ADOBE PHOTOSHOP POSTER” [2019-11-15]

J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā skatāma izstāde “Adobe Photoshop poster”. Izstādē attēlotas Jāņa Anmaņa haikas ilustrācijas. Radošos darbus izstrādājuši PBSP “Dizains” 1.kursa studējošie studiju kursā “Rastra grafikas jēdziens, pirmsdrukas apstrāde I” Māra Strautmaļa vadībā.

Izstāde skatāma J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas Varšavas ielā 2, 2. stāva bibliotkā no 14.11. – 13.12.2019.

Izstādes kuratori:

Māris Strautmalis, maris.strautmalis@du.lv

Olga Rakele, olga.rakele@du.lv

Ilze Meldere, ilze.meldere@du.lv

    
JAUNUMI BIBLIOTĒKA! [2019-11-05]

101 aktivitāte brīvā dabā / teksta autore Sūzana Heiza ; no angļu valodas tulkojusi Andra Muceniece ; redaktore Dace Markota ; Šahīda Mahmuda ilustrācijas. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2019]. - 1 sējums (nenumurētas lpp.) : ilustrācijas ; 22 cm. - Gribat zināt, cik daudz aktivitāšu varat izpildīt? Tad ķeraties klāt grāmatai un soli pa solim sāciet pildīt dotos uzdevumus - izgrebt Halovīna ķirbi; doties dabas objektu medībās; aprēķināt, cik tālu ir negaiss; ziņot ar kabatas lukturīti; izveidot gliemežvāku zvēriņus; apgūt senu ķīniešu spēli; spēlēt pudeļu stabules; taisīt balona raķeti vai dubļu seju; nosūtīt ziņu ar semaforu; maisiņā audzēt zemenes; uztaisīt oļu domino; palaist izpletni; izveidot ziedu herbāriju; uztaisīt vēja zvanu; braukt pa viļņiem; sarīkot glāžu sacensības. Atzīmējot izpildīto, beigās uzzināsit, cik daudz spējat izpildīt. . - Teksta autore un ilustrāciju autors uzrādīti resursa pēdējā lappusē.

    

Šogad aprit 140 gadu, kopš dzimis Kārlis Skalbe – literāts un sabiedriskais darbinieks, kura dzīve cieši savijusies ar Latvijas likteni.

Kārļa Skalbes pasakas ir viena no raksturīgākajām 20. gadsimta sākuma latviskās identitātes zīmēm un kritērijiem. Kārlis Skalbe savās pasakās cildina garīgo spēku, kā arī noliedz vardarbību un naidu. Skalbe kopumā sarakstījis 76 pasakas, kas apkopotas septiņos krājumos.

Tuvojoties Skalbes 140. gadadienai, skolas bibliotēka organizē konkusu “Mana mīļākā Kārļa Skalbes pasaka”!

Konkursā aicinam piedalīties 1.-4. klases un 5.-9. klases skolēnus;

    

Lasāmviela visiem interesentiem ir pieejama bibliotēkā! Nāc un izvēlies savu grāmatu garajiem rudens vakariem!

Latviešu tautastērpi / [redaktore, teksts: Daina Garokalna ; tērpu zīmējumi: Voldemārs Vimba]. - [Rīga] : Apgāds Pūce, 2014. - 39 lpp. : il. - Teksts paralēli latviešu, angļu un vācu valodā.

Pasaku kamoliņš : latviešu tautas pasaku izlase / [sakārtojums, dizains: Inguna Kļava Švanka ; Agneses Kurzemnieces, Dainas Lapiņas, Ievas Maurītes, Gundegas Muzikantes, Agijas Stakas ilustrācijas ; redaktore Inese Pelūde ; Ilzes Isakas vāka dizains].

    
KO LASĪT ŠOVASAR? [2019-06-11]

1. klasei

Bērnu žūrijas grāmatas 5+

Grāmata Benijam. Jūdita Kopena, Marja Meijere. Rīga : Latvijas Mediji, 2018.

Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā : mīklu dzejoļi. Ieva Samauska. Rīga : Latvijas Mediji, 2018.

Kaimiņi. Einata Carfati. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2018.

Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi. Sergejs Timofejevs. Rīga : Liels un mazs, 2018.

Laime ir lapsa. Evelina Dacjūte. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2019.

Es picas brālēnu cepu. Inese Paklone. Rīga : Pētergailis, 2019.

    

Lasīšana ir sākusies! Ja vēlaties piedalīties „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2019”, iepazīstieties ar jaunu šī gada grāmatu kolekciju:

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019

5+

Grāmata Benijam. Jūdita Kopena, Marja Meijere. Rīga : Latvijas Mediji, 2018.

Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā : mīklu dzejoļi. Ieva Samauska. Rīga : Latvijas Mediji, 2018.

Kaimiņi. Einata Carfati. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2018.

Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi. Sergejs Timofejevs. Rīga : Liels un mazs, 2018.

Laime ir lapsa. Evelina Dacjūte. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2019.

Es picas brālēnu cepu. Inese Paklone. Rīga : Pētergailis, 2019.

    

No 23. līdz 27. aprīlim publiskajās bibliotēkās visā Latvijā, tostarp arī Daugavpilī, sekojot vadmotīvam “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām” norisinājās ikgadējā Bibliotēku nedēļa. Tās ietvaros Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles īstenoja virkni klātienes un tiešsaistes pasākumu un aktivitāšu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību saviem pakalpojumiem un aicinātu ieraudzīt bibliotēku jaunā gaismā.

26. aprīlī mūsu 6. klases skolēni kopā ar skolotāju Anitu Perlinsku un bibliotekāri Lūciju Babuli apmeklēja Jaunbūves bibliotēku, kura nesen atvēras pēc telpu renovācijas. Bibliotēkas nedēļas ietvaros Jaunbuves bibliotēkas darbinieces skolēniem piedāvāja jaunas bibliotekārās stundas.

    

29. martā saulainajā pavasara pēcpusdienā skolas bibliotēkā bija pilns ar skolēniem.

5.b klases skolēni uzaicināja sākumskolas skolēnus uz konkursa “Pavasara elpa” noslēgumu un dalībnieku svinīgu apbalvošanu. Viesus ar jauku pavasara noskaņojumu sagaidīja 3.a klases skolniece Milana Saveika, kura nodziedāja klāt esošiem dziesmas poļu valodā.

    
SKOLAS BIBLIOTĒKA RĪKO SKOLĒNU RADOŠO DARBU KONKURSU “PAVASARA ELPA” [2019-03-13]

Pavasaris ir laiks, kad daba mostas un atdzīvojas no ziemas sala. Pavasaris jeb ziedonis ir gadalaiks, kuru visi ļoti gaida.

Bieži mēs par to izsakāmies – ilgi gaidītais. Pirmos pavasara vēstnešus varam ieraudzīt jau februārī tad, kad mazliet siltāk uzspīd saulīte. Sāk kust un pilēt lāstekas, dzirdam jautro pilienu pakšķēšanu, kura paziņo par tuvo pavasari. Pēc tāda atkušņa vēl var būt gan sali, gan sniegs, bet visi jau saprot, tūliņ, tūliņ atnāks pavasaris un iepriecinās mūsu sirdis ar skaistajām putnu dziesmām, ar savu siltumu un pirmajiem sniegpulkstenīšiem.

Neskatoties uz to, ka laika apstākļi vēl nav pavasarīgi, bet pēc pavasara siltuma visi ļoti ilgojas, mūsu skolas bibliotēka rīko skolēnu radošo darbu konkursu “Pavasara elpa”, kas veicinās skolēnu aktīvu radošo darbību, attīstīs iztēli, fantāziju, estētisko izaugsmi, un noteikti sniegs mums visiem tik gaidīto pavasara siltumu un prieku.

Konkursā aicina piedalīties 1.-4. klases skolēnus;

Aicinām no 6. līdz 22. martam iesniegt konkursam vizuālās mākslas darbus, kas veidoti jebkurā tehnikā (krāsas, krāsainie zīmuļi, plastelīns, flomasteri, izšuvums ar diegiem, aplikācija u.c.) A4 formātā

Darbi oblīgati jāparaksta (Vārds, Uzvārds, klase)

Darbus pieņiem skolas bibliotēkā

Darbi tiks vērtēti divās apakšgrupās: 1.-2. klases un 3.-4. klases

Konkursa žūrija 5. b klases skolēni un skolotāji

    
SVĒTKI PIRMKLASNIEKIEM TURPINĀS. [2019-02-25]

Svētki pirmklasniekiem turpinās.

Pēc tradicionālajiem Ābeces svētkiem, kad ģimnāzijas direktore ar „burvju”zīmuļa palīdzību liek teicamu vērtējumu par zināšanām burtu, ciparu un nošu pasaulē, pirmklasnieki kā lasītpratēji tiek aicināti uz bibliotēku. Gājiens pēc pirmās grāmatas nav parasts.

Par ieejas biļeti kalpo mīklu atminējumi. Lūcijas k-dze, mūsu bibliotekāre, iepazīstina atnācējus ar vislielāko un vismazāko grāmatu. Prezentē grāmatas mazajiem lasītājiem latviešu, poļu un angļu valodā. Stāsta par „Spicīti”, kura katru mēnesi ierodas bibliotēkā.

Palīgā bibliotekārei ierodas arī neparasti pasaku varoņi. Viņi palīdz mazajiem lasītājiem atkārtot grāmatu lietošanas likumus. Visi atzīst, ka grāmatām pēc lasīšanas jābūt tīrām.

Noslēgumā jaunie lasītāji saņem saldumiņus un grāmatzīnes.

Par neparasto stundu paldies Lūcijas k-dzei un pasaku varoņiem no 5.b klases saka pirmklasnieku skolotājas Irina un Marija

    

Vairāku mēnešu garumā mūsu skolas bibliotēkas žūrijas eksperti – dažāda vecuma bērni un jaunieši, skolotāji un pieaugušie – lasīja un vērtēja programmas grāmatu kolekcijā iekļautos latviešu autoru oriģināldarbus un ārzemju literatūras tulkojumus. Programmas noslēgumā aktivākie lasītāji vēstīja par gūtiem iespaidiem, veidoja grāmatu prezentācijas, tika noteikti populārākie darbi. Par savu cītīgo darbu 2018. gada garumā žūrijas eksperti saņēma pārsteiguma balvas.

Pavasarī čaklākie žūrijas eksperti no visas Latvijas dosies uz Rīgu, lai piedalītos Lielajos lasīšanas svētkos, kuri tradicionāli notiek Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tajos pulcējas aptuveni 800 programmas dalībnieki no visas Latvijas. Svētkos tiek sumināti atzītāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji, izdevēji un aktīvākie lasītāji.

    
Abonētie periodiskie izdevumi bibliotēkā 2019.gadam [2019-01-08]

Laikraksti:

Izglītība un Kultūra

Latgales Laiks

Žurnāli:

A 12

Avene

Ieva

Ilustrētā Junioriem

Ilustrētā Pasaules vēsture

Ilustrētā Zinātne

Ir

Leģendas

Skolas Vārds un Skolas Psiholoģija

Spicīte

Sports

Niedziela

    

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) turpina Skaļās lasīšanas kampaņu 11 – 12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem. Uzsākot jaunu lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Jau otru gadu mūsu skolas skolēni iesaistās šajā projektā. Decembra sākumā skolas bibliotēkā notika 5. un 6. klašu skolēnu skaļās lasīšanas 1. posms. Visaktīvākie šogad bija 5 klašu skolēni, kuri aizrāvās ar lasīšanas sacensības garu, un turpināja sacensties lasīšanā arī latviešu valodas stundās. Pēc ļoti sīvas sacensības un lielas konkurences rezultātā 2. reģionālajā posmā, janvārī, mūsu skolu pārstāvēs 5.b klases skolniece Sofija Borovska, novēlam viņai veiksmi!

    

Ziemeļvalstu Litertūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa notiek no 12. - 18. novembrim un tās tēma ir Ziemeļvalstu varoņi.

    
RŪMNIEKS Valdis - dramaturgs, literatūrzinātnieks, bērnu rakstnieks [2018-11-05]

1.novembrī pie 5.b klases skolēniem ciemojās Jaunbūves bibliotekāre Inese Iščenko. Viņa iepazīstināja klātesošos ar Valda Rūmnieka dzīvi un daiļradi. Skolēni uzzināja, ka Valdis Rūmnieks ir latviešu rakstnieks, dramaturgs un literatūrzinātnieks. Viņš raksta stāstus, dzejoļus un pasakas bērniem, sacerējis un apkopojis dažādus jokus. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažām Valda Rūmnieka grāmatām: “Pasakas par līdakām, datoriem un telefoniem ”; “Ozola grāmata ”; “ Laika spēles ”:’” Atnācēju noslēpums’;”’ Atnācēji”; ”Atnācēju noslēpums” u.c.

Skolēni ar lielu interesi klausījās informāciju un izpildīja dažādus atraktīvus uzdevumus. Viņi varēja iejusties gan detektīva lomā, minēja mīklas, Madaras lādītē meklēja latvju zīmes.

Skolēnus ieinteresēja šīs grāmatas un ar prieku skolēni gāja uz skolas bibliotēku izņemt šīs grāmatas lasīšanai.

Informāciju sagatavoja

Poļu ģimnāzijas bibliotekāre

L. Babule

    
Inesei Zanderei - 60 [2018-09-28]

Tu izej no rīta uz saulainās ielas

Un atveras diena

Kā grāmata liela

Ir stariņi sīkie

Saulītes burti

Tu lasi – un gaisma ir pasaules stāsts

(I. Zandere.)

Inese Zandere – bērnu dzejoļu meistare – savās grāmatās mazo lasītāju iesaista aizraujošā, galvu reibinošā vārdu karuselī. Dzejoļi ir dziedami, dancojami, spēlējami un minami. Nopietnākiem brīžiem ir arī filozofiskāka satura dzejolīši.

    
JAUNAS GRĀMATAS [2018-09-21]

Bankovskis, Pauls. Kur pazuda saimnieks? : stāsti par mūsu vēsturi : [jaunu stāstu krājums lieliem, jau gandrīz pieaugušiem bērniem un visiem vēstures interesentiem] / Pauls Bankovskis ; autora ilustrācijas ; [redaktore Inese Zandere ; dizains: Ūna Laukmane].

Runājot, domājot par vēsturi, uzmanību ierasts vērst uz cilvēkiem – tomēr ar cilvēkiem kopā vēsturi piedzīvojuši un pārdzīvojuši arī dzīvnieki, par kuru pieredzi literatūra un pētījumi lielākoties cieš klusu. Rakstniekam Paulam Bankovskim ienāca prātā uzdot jautājumu “Kur pazuda saimnieks?”, un tapa trīspadsmit krājumā apkopotie stāsti, kuros 20. gadsimta dramatiskie Latvijas vēstures notikumi un mūsdienu pasaules izaicinājumi skatīti dzīvnieku acīm.

    
SKOLOTĀJIEM UN SKOLĒNIEM [2018-09-13]

Skolotājiem un skolēniem ir iespēja izmantot bezmaksas e-grāmatas izd. Lielvārds:

soma.lv (reģistrēties ar Facebook, e-klasi, e-pasta, Draugiem...)

Mācību grāmatas...

    
Bibliotēkas vasaras darba laiks [2018-06-15]

jūnijā

20.06 – 9.00-13.00

jūlijā

11.07 – 9.00-13.00

18.07 – 9.00-13.00

25.07 – 9.00-13.00

augustā

01.08 – 9.00-13.00

08.08 – 9.00-13.00

    
MŪSU SKOLĒNI LATVIJAS NACIONĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ. [2018-06-05]

Mācību gada noslēgumā 29. maijā mūsu lasošākajiem skolēniem bija iespēja piedalīties ekskursijas braucienā uz Rīgu - Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tā bija iespēja iepazīt grāmatu iespiešanas vēsturi un uzzināt, kā tās parādījās Latvijā un arī pašiem izgatavot pastkarti iespiežot uz tās zīmējumus. Vēlāk sekoja ekskursija pa visām bibliotēkas stāvu telpām. Kā vēlāk paskaidroja, stāvu interjera krāsas sakrīt ar latu banknošu krāsām. Mēs uzgājām līdz pat 12. stāvam, kur atradās Gaismas pils arhitekta, Gunāra Birkerta skiču un maketu izstāde. Kā arī atklājās brīnumains skats uz Vecrīgu. Mājās atgriezāmies iespaidiem bagāti un zinošāki.

    

2018. gada Bibliotēku nedēļa notika laikā no 23.–29. aprīlim, un tas parasti ir laiks, kad bibliotēkas ar dažāda veida norisēm un citām aktivitātēm pastiprināti pievērš uzmanību sev, savam darbam un bibliotēku nozīmei sabiedrībā. Šī gada Bibliotēku nedēļas tēma - “Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”, kas sasaucas ar Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) 84. ģenerālkonferences nosaukumu “Transform Libraries, Transform Societies”. 2018. gadā tā notiks Kualalumpurā, Malaizijā.

    

Šogad Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā iekļautas pavisam desmit izdevniecību grāmatas. Visvairāk – pa sešām – izdotas apgādos “Zvaigzne” un “Pētergailis”; uzmanību izpelnījušies arī divas izdevniecības “Latvijas Mediji” grāmatas.

5+

1. Veronika Kaplāna, Greguārs Mabīrs, “Kā vilku piemin, tā vilks klāt”. “Latvijas Mediji”

2. Tīa Selli, “Mia ir priecīga”. “Jāņa Rozes apgāds”

3. Ulrika Kestere, “Nelūgtie ciemiņi”. “Zvaigzne ABC”

4. Marianna Dibika, “Pastnieks Pele”. “Jāņa Rozes apgāds”

5. Toms Kalninskis, “Zaķa Garauša laimes zeme”. “Zvaigzne ABC, 2017.

6. Inese Zandere, “Zirgā”. “Liels un mazs”

    

Aprīlī bibliotēku nedēļas ietvaros mūsu skolā notika tikšanās ar Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāri Ļenu Vasiļjevu, kura prezentēja jauno Paula Bankovska stāstu krājumu lieliem, jau gandrīz pieaugušiem bērniem un visiem vēstures interesentiem "Kur pazuda saimnieks?" ar autora ilustrācijām.

Runājot, domājot par vēsturi, uzmanību ierasts vērst uz cilvēkiem – tomēr ar cilvēkiem kopā vēsturi piedzīvojuši un pārdzīvojuši arī dzīvnieki, par kuru pieredzi literatūra un pētījumi lielākoties cieš klusu. Rakstniekam Paulam Bankovskim ienāca prātā uzdot jautājumu "Kur pazuda saimnieks?", un tapa trīspadsmit krājumā apkopotie stāsti, kuros 20. gadsimta dramatiskie Latvijas vēstures notikumi un mūsdienu pasaules izaicinājumi skatīti dzīvnieku acīm.

    
Mūsu bibliotēkā atklāta jauna zīmējumu izstāde “PAVASARIS LATVIJAS DABĀ” [2018-04-19]

Piedalījās skolēni no 6.-9. klasei.

Nāciet apskatīt krāšņos un spilgtos Latvijas dabas zīmējumus, kuri tika zīmēti ar krītiņiem, zīmuļiem un guašas krāsām.

Cerams, ka vēl pēc simts gadiem Latvijas daba būs tikpat skaista un tas bērnus iedvesmos zīmēt tikpat krāšņus zīmējumus, kuros attēlotas Latvijas skaistās dabas ainavas.

Informāciju sagatavoja R. Beļeviča un A.Mucenieks

    

Cinderella : [a classic Disney story re-told for young learners of English] / [re-told by: Kathryn Harper ; series editor: Melanie Williams]. - Harlow : Pearson Longman, 2012. - 15 p. : ill. - (Disney. Princess). (Penguin kids. Level 1). (Always learning).

ISBN 9781408288191.

Angļu valoda - Mācīšana un mācīšanās.

Crook, Marie. A bugs life : [a classic Disney sory re-told for young learners of Englisch] / re-told by: Marie Crook ; series editor: Melanie Williams. - Harlow : Pearson Longman, 2012. - 24 p. : ill. - (Disney. Pixar). (Penguin kids. Level 3).

ISBN 9781408287330.

Angļu valoda - Mācīšana un mācīšanās.

Baum, Frank. The wizard of Oz / Frank Baum ;. - 25 p. : ill. - (Disney). (Penguin kids. Level 3). (Always learning).

ISBN 9781408288344.

    
Jaunās grāmatas [2017-12-04]

Beloraga, Gunta. Zinošs un drošs : mācību līdzeklis 1.-3. klases skolēniem drošības jautājumu apguvei / Gunta Beloraga ; [Guntas Plotkas ilustrācijas un dizains ; Aigara Truhina ilustrācijas ; redaktore Inese Auziņa]. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2017. - 159 lpp. : ilustrācijas, tabulas.

ISBN 9789934066467.

Nelaimes gadījumi ar bērniem - Novēršana - Mācību līdzekļi sākumskolām.

    
6.KLASES SKOLĒNU APSVEIKUMS LATVIJAI DZIMŠANAS DIENĀ [2017-11-16]

Šogad Pilsoniskuma nedēļas ietvaros 6.klases skolēni Latvijas vēstures stundā veidoja apsveikuma atklātnītes Latvijai. Savās atklātnēs skolēni vizualizēja to, kas,viņuprāt, Latvijā ir visvērtīgākais – dabu, viduslaiku pilis, latviešu tradīcijas utt. Katrs skolēns uzrakstīja arī novēlējumu savai Dzimtenei tās 99.Gadadienā.

Skolēnu atklātnīšu izstādi var aplūkot ģimnāzijas bibliotēkā.

    
Rudens noskaņās [2017-10-18]

Mani sauc Agnese es mācos 8 klasē. Es esmu draudzīga, labsirdīga un radoša. Man patīk zīmēt cilvēkus un dabu. Nesen man nopirka sausos pasteļkrītus un es ar tiem zīmēju krāšņo dabu, redzu apkārt un savā iztēlē.

Andrejs Mucenieks

Zīmējot šos zīmējumus, es domāju par šī gada drūmo un lietaino vasaru. Es uzzīmēju gan vasarā redzēto, gan drūmumu, kuru es izjūtu, gan rudeni, kas jau nāk.

Man ļoti patīk atrasties tukšos, klajos laukos, kur tālumā var redzēt kokus, mājas un dažādu toņu akmeņus.

Vispār man dzīvē patīk izmēģināt daudzus mākslas veidus.

Galvenais mākslā ir gūt iedvesmu!

    

Jau 17 gadus Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Katrai vecuma grupai ieteiktas grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši un pieaugušie. Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas oriģinālliteratūras izplatību. Arī mūsu skolēni aktīvi iesaistās šajā programmā.

4. oktobrī J.Pilsudska valsts poļu ģimnāzijā notika 4. un 6. klasēm lasītāju žūrijas pasākums, kurā skolēni tika iepazīstināti ar programmas norises kartību un mērķiem, ka arī ar jaunās kolekcijas grāmatām. Mūsu skolas aktīvākais žūrijas pārstāvis 5. klases skolēns Oto Veliks dalījās ar savu pieredzi šajā pasākumā un pastāstīja skolas biedriem par interesantākām kolekcijas grāmatām, ko viņš jau ir izlasījis vasaras laikā.

    

Anita ir dzimusi Daugavpilī, kur viņa pabeidza Poļu valsts Gimnāziju, kas ļāva viņai aizbraukt studēt uz Poliju. Tagad jau 3 gadus māksliniece dzīvo Latvijā, strādā par IT speciālistu Rīgā. Neskatoties uz to, ka Anita daudz ceļoja un dzīvoja dažādās vietās, Daugavpils ieņem viņas sirdī īpašu vietu, jo tā ir viņas bērnības pilsēta, vieta kur dzīvo Anitas vecāki.

    
Jaunas grāmatas [2017-09-14]

Arhona, Huans. Govs / Huans Arhona [teksts] ; Lusiano Losano [ilustrācijas] ; no spāņu valodas tulkojis Leons Briedis ; [redaktore Inguna Cepīte]. - Rīga : Pētergailis, [2016]. - [25] lpp. : il. - Pirmsskolas vecuma bērniem. - Oriģ. nos.: Arjona, Juan. Una vaca, 2015.

ISBN 9789984334233.

Bērnu stāsti, spāņu.

Auseklis, Uldis, 1941-. Kaķēns margrietiņās : [dzejolīši] / Uldis Auseklis ; Signes Ērmanes ilustrācijas ; [atbildīgā redaktore Renāte Neimane]. - Rīga : Lauku Avīze, 2016. - 84 lpp. : il. - 1.-4. kl.

ISBN 9789934152443.

Bērnu dzeja, latviešu.

    
Jaunās grāmatas [2017-06-28]

Ikstena, Nora. Pasakas ar beigām / Nora Ikstena ; il. Anita Kreituse. - Rīga : Pētergailis, 2002. - 56 lpp. : il. - Grāmata izdota ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

ISBN 9984330265

Edgāra, Silēna. 14-14 : [romāns] / Silēna Edgāra, Pols Beorns ; no franču valodas tulkojusi Valērija Lasovska ; [literārais konsultants Dens Dimiņš ; mākslinieks Mārtiņš Zutis]. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2017. - 250, [5] lpp. : karte. - 8.-12. kl. - Oriģ. nos.: Edgar, Silène. 14-14, 2014.

ISBN 9789984236339.

Jaunatnes proza, franču.

    
SKOLĒNU TIKŠANĀS AR DZEJNIEKU JEVĢENIJU GOLUBEVU. [2017-06-01]

26. maijā notika 3. b klases skolēnu tikšanās ar dzejnieku Jevģeniju Golubevu.

Jevģenijs Golubevs - Krievijas Rakstnieku savienības, Rakstnieku un publicistu starptautiskās asociācijas biedrs, vēsturnieks un novadpētnieks, dzejnieks, dzejas krājumu un bērnu grāmatu autors, vairāku citu autoru dzejas krājumu redaktors un sastādītājs. Viņa darbi tiek publicēti Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas un Bulgārijas avīzēs un žurnālos.

Dzejnieks lasīja dzeju un uzdeva skolēniem dažādas mīklas, kuras tiek publicētas arī žurnalā “Приветик”. Mūsu skolēni bija ļoti aktīvi, ne tikai klausījās dzejnieka teikto, bet arī uzstājās paši.

Liels paldies dzejniekam Jevģenijam Golubevam, novēlam viņam radošās iedvesmas un dzaudz jaunu darbu!

    

5+

Divdesmit pieci mākoņi / Maija Laukmane. - Rīga : Annele, 2016.

Ezītis, kurš mīlēja slepeni : notikumi jautrajā lauku sētā / Daiņus Šukis. - Rīga : Lauku Avīze, 2017.

Govs / Huans Arhona. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Īsi stāstiņi par lietām / Ķēstutis Kasparavičs. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Pasaka par peļu pili / Maikls Bonds. - Rīga : Egmont Latvija, 2016.

Puika, kas zīmēja kaķus : pēc japāņu pasakas motīviem. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2017.

    
9. KLASES SKOLĒNU IZSTĀDE "STILIZĀCIJA AINAVĀ. GRAFIKA." [2017-04-21]

Jau kārtējo reizi mūsu ģimnāzijas bibliotēkā tiek novietota jauna, mūsu 9. klases skolēnu, radošo darbu ekspozīcija. Izstādes nosaukums - "Stilizācija ainavā. Grafika." Mākslas darbu galvenie mākslinieciskie izteiksmes līdzekļi: krāsa, līnija, laukums. Darbi gleznoti grafikas tehnikā. Mākslas darbos ļoti pārsteidz 9. klases skolēnu radošā izpausme un kreatīvs skats uz it kā parastām lietām. Katrs darbs - tā ir stilizēta ainava, kurā uzsvars tiek likts uz piedāvātas reprodukcijas grafisko stilizāciju un atveidi. Katrs mākslas darbs ir apbrīnojams un neparasts. Neskatoties uz to, ka visi darbi tiek veidoti vienā tehnikā un pārsvarā tika izmantotas vienādas krāsas, tomēr tie ir ļoti dažādi un attēlo katra autora savdabīgu radošās domas dziļumu. Mūsu radošiem skolēniem novēlam pavasarīgas iedvesmas, bet visi ieinteresētie esat laipni gaidīti bibliotēkā, lai apskatītu šo moderno izstādi!

    

Noritēja 5.- 7.klašu skolēnu skolas vizuālas mākslas olimpiāde, kuras tēma bija ,,Pasakas par ziediem". Mūsu ģimnāzijas skolēnu lābākie darbi ir novietoti bibliotēkā, kur tos var apskatīt visi ieinteresētie. Darbi tika vertēti pēc sekojošiem kritērijiem: vizuālais koptēls; radošā pieeja; kompozīcijas originalitāte, atbilstiba tematam; jauktas tehnikas izmantošana.

Savukārt 20l7. gada 20. aprīlī notiks Daugavpils pilsētas 6.- 9.klašu skolēnu vizuālas mākslas olimpiāde, kura noritēs Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā,,Saules skola".

    

Latvijas Nacionālā bibliotēka šī gada 11. martā jau 15. reizi rīkoja Lielās lasīšanas svētkus. Pateicoties LR Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda piešķirtajam finansējumam, lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ir kļuvusi par ilggadēju tradīciju. Tajā piedalās tūkstošiem jauno lasītāju aktuālo grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. 2016. gadā tie pavisam bijuši 19 969 lasītāji, kuri 712 bibliotēkās iesaistījušies lasīšanas maratonā, kura noslēguma pasākums ir Lielie lasīšanas svētki.

    
CIEMOS SKOLAS BIBLIOTĒKĀ. [2017-03-07]

Zinām, ka pirmklasnieki ir iemācījušies visus burtus, un protams prot skaisti lasīt. Tāpēc 5 klases skolēni kopā ar Lūcijas kundzi un skolotāju Teresu Bialu ģimnāzijas bibliotēkā sagatavoja mazajiem lasītājiem pārsteigumu. Vienā audzināšanas stundā pirmklasnieki ieradās ekskursijā uz pamatskolu un skolas bibliotēku. Pirmo klašu skolēni minēja mīklas par grāmatu varoņiem gan latviešu, gan poļu valodā. Kopā ar 5 klases biedriem atkārtoja bibliotēkas alfabētu, ka arī noskaidroja, kādam jābūt labam lasītājam.

1.klases skolēni iepazinās ar bibliotēkas grāmatu krājumu un parakstīja lasītāja formulārus.

Noslēgumā jaunie lasītāji saņēma noderīgas un garšīgas dāvanas.

Informāciju sagatavoja laborante Jeļena Skopina

    

Šā gada 11. janvārī mūsu ģimnāzijas bibliotēkā tika organizēts pasākums 3. klašu skolēniem lasīšanas veicināšanas konkursa “Bērnu žūrija 2016” ietvaros, kurā piedalījās arī mūsu skolas skolēni.

Šī pasākuma laikā 3. klases skolēni tika iepazīstināti ar jaunām grāmatām, kuras ir pieejamas mūsu bibliotēkā, kā arī ar “Bērnu žūrijas 2016” konkursa noteikumiem.

    

Blaitona, Enida. Slavenais piecnieks / Enida Blaitona ; no angļu valodas tulkojusi Ilze Vasmane ; [redaktore Māra Rune ; māksliniece Una Leitāne]. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016. - 166, [2] lpp. : il. - (Lasītprieks! , 1407-3730). - 5.-7. kl. - Oriģ. nos.: Blyton, Enid. Famous five. Five on a treasure island, 1942.

1. d. Dārgumu salā.

ISBN 9789984405087.

Bērnu stāsti, angļu.

    
Martins Blaževičs- 9.klases skolnieks. [2016-10-31]

Brīvajā laikā patīk fotografēt, it sevišķi vakarstundās, kad apkārt mums ir klusums, mierīgums. Varam padomāt par apkārtējo vidi, kas notiek ap mums. Dažreiz nodarbojos ar kulināriju. Sapnis kā īstam fotogrāfam – spoguļkamera Canon.

Aicinu ieinteresētos bibliotēkā apmeklēt manu personālizstādi.

    
ANNAS BRIGADERES JUBILEJAS GADS. [2016-10-18]

Oktobra sākumā skolā viesojās Daugavpils 3. tautas bibliotēkas bibliotekāre Svetlana Grizāne, kas stāstīja skolēniem par vienu no sava laika izcilākajām latviešu rakstniecēm Annu Brigaderi. Šogad ir Anna Brigaderes jubilejas gads. Bērni ar lielu interesi klausījās par to, kā Annai Brigaderei ir klājies bērnības un jaunības gados, kā ir tapuši viņas pazīstamākie literārie darbi. Skolēni ar lielu aizrautību piedalījās stundas aktivitātēs, bet stundas noslēgumā bērni rakstīja nodarbībās gūtās atziņas. Kristīne Labute, 4. klases skolniece: ”Man patika klausīties par Annas Brigaderes grāmatu varoņiem, jo viņi ir gudri un labestīgi.”

Sirsnīgi pateicamies mūsu skolas bibliotekārei Lūcijai Babulei un Daugavpils 3. tautas bibliotēkas bibliotekārei Svetlana Grizānei par interesanto mācību stundu!

Informāciju sagatavoja Gaļina Saikovska.

    
SKOLAS BIBLIOTĒKĀ VAR APSKATĪT SKOLĒNU RADOŠOS NOVĒLĒJUMUS VELTĪTUS SKOLAS 25 - GADU JUBILEJAI. [2016-10-10]

Skolas bibliotēkā var apskatīt skolēnu radošos novēlējumus veltītus skolas 25 - gadu jubilejai.

Esat laipni gadīti apskatīt šo izstādi!

    

Briedis, Leons, 1949-. Saputrotā putra : [dzejoļi] / Leons Briedis ; māksliniece Anna Vaivare ; [redaktore Inese Zandere ; dizains: Ivs Zenne]. - [Rīga] : Liels un mazs, 2015. - 61 lpp. : il. - 1.-4. kl.

ISBN 9789934533396.

Bērnu dzeja, latviešu.

Bugavičute-Pēce, Rasa, 1988-. Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss / Rasa Bugavičute-Pēce ; māksl. Toms Treibergs ; [dizains Raula Liepiņa]. - Rīga : Lietusdārzs, [2016]. - 70, [2] lpp. : il. - 1.-4. kl. - Precīzs izdošanas gads nav norādīts.

ISBN 9789984869759.

Bērnu literatūra, latviešu

Cielēna, Māra, 1954-. Bērzu ballīte : [dzejolīši] / Māra Cielēna ; Ilzes Dambes zīmējumi. - Rīga : Lietusdārzs, [2016]. - 16 lpp. : il. - Pirmsskolas vecuma bērniem.

ISBN 9789984869742.

Bērnu dzeja, latviešu

    

Latgales Centrālās bibliotēka (LCB) aicina daugavpiliešus piedalīties novadpētniecības konkursā „Daugavpils eksperts”. Pareizi atbildot uz konkursa jautājumiem par Daugavpilij kultūrvēsturiski nozīmīgiem objektiem, notikumiem un personām, būs iespējams ne vien pārbaudīt savu erudīciju un atklāt daudz jaunu un interesantu faktu par savu pilsētu, bet arī laimēt vērtīgas balvas.

    
SEPTEMBRIS - DZEJAS DIENU MĒNESIS [2016-09-07]

Katru gadu septembrī koki pamazām ietērpjas krāsainā lapu rotā, skolēni atsāk mācības skolā, un atkal klāt ir Dzejas dienas ( Raiņa dzimšanas diena). Tām veltītie pasākumi notiek visā Latvijā, arī mūsu ģimnāzijā.

    

“Neviens draugs nav uzticamāks par grāmatu.” Ernests Hemingvejs

Bankovskis, Pauls, 1973-. Trakie veči : [stāsti] / Pauls Bankovskis ; [literārā konsultante redaktore Sigita Kušnere ; mākslinieks Jānis Esītis]. - Rīga : Dienas Grāmata, 2016. - 197, [1] lpp.

ISBN 9789934546150.

Stāsti, latviešu.

    

Eglīte, Elizabete. Tikšanās laikā : [romāns jauniešiem] / Elizabete Eglīte ; [mākslinieks Artūrs Bērziņš ; redaktore Laura Dreiže]. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2015. - 349, [1] lpp. - E. Eglīte studē valodas un interesējas par saskarsmes psiholoģiju. Viņas pirmais romāns ieguva veicināšanas prēmiju bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras konkursā "Zvaigznes grāmata". Uzsākot mācības 10. klasē, Eleonorai viss ir jauns: jauna skola, jauni draugi, jauna iemīlēšanās. Iepazīšanās ar svešinieku ir kā gaismas stariņš sarežģītajās attiecībās ar skolasbiedriem. Tomēr viņa nespēj ne iedomāties, cik tālu jaunā draudzība viņu aizvedīs - un kāda būs tās cena... - 8.-12. kl.

ISBN 9789934047084.

Jaunatnes proza, latviešu.

    

5+

Lina Žutaute. Kika Mika un lielā tumsa. – Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Māra Cielēna. Bērzu ballīte. – Rīga : Lietusdārzs, 2016.

Lūsa Riphāgena. Vieni paši mājās – Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2015.

Ieva Samauska. Muša, kura gribēja būt lidmašīna. – Rīga : Lauku Avīze, 2016.

Inese Zandere. Lupatiņu rīts. – Rīga : liels un mazs, 2015.

Juris Zvirgzdiņš. Lauvas rūciens. – Rīga : Pētergailis, 2015.

    

Bibliotēku nedēļu ietvaros Jaunbūves bibliotēka viesojās J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 6. un 7. klasēs, lai iepazīstinātu skolēnus ar Jaunbūves mikrorajona un Jaunbūves bibliotēkas vēsturi.

Jaunbūves bibliotēka atrodas Jaunbūves mikrorajona sirdī – Inženieru namā, kurš šogad svinēs lielu jubileju. Pasākumu laikā tika demonstrēta filma par Jaunbūves bibliotēkas darbību, attīstību un “ceļošanu” pa Jaunbūves mikrorajonu.

    

Kopeika, Leontīne. Latviešu tautas pasakas par dzīvniekiem : uzdevumi lasītprasmes attīstīšanai mazākumtautību izglītības iestādēs / Leontīne Kopeika. - Rīga : Retorika A, 2011. - 120 lpp.

ISBN 9789984865096.

Latviešu valoda - Mācīšana un mācīšanās.

Jefremova, Gaļina. Darbības vārds : skolēna darba lapas : [pamatskolai] / Gaļina Jefremova ; zin. konsult.: L. Kopeika. - Rīga : Retorika A, 2009. - 103 lpp. : il., tab.

ISBN 9789984791890.

Latviešu valoda - Darbības vārds - Uzdevumi, vingrinājumi utt. Latviešu valoda - Darbības vārds - Mācību līdzekļi cittautiešiem - Krievu valoda.

    
JURIS ZVIRGZDIŅŠ, TOBIASS UN CITAS RADĪBIŅAS [2016-03-11]

8. martā pie 3.klases skolniekiem ciemojās Jaunbūves bibliotekāre J.Vasiljeva. Viņa iepazīstināja klātesošos ar Jura Zvirgzdiņa dzīvi un daiļradi, un pastāstīja, ka 13. febryārā rakstnieks svin 75 gadu jubileju. Skolēni uzzināja, ka Juris Zvirgzdiņš ir latviešu rakstnieks, kurš rakstījis lugas, miniatūras, stāstus un esejas, kā arī grāmatas bērniem. Viņa darbi tulkoti vairākās valodās. Juris Zvirgzdiņš ir saņēmis vairākus apbalvojumus. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažām J. Zvirgzdiņa grāmatām: “Tobiass un neparastais ciemiņš”; “Miega pasaka”; “Ziemas pasaka”. Lasītājiem, kuriem pazīstamas Jura Zvirgzdiņa grāmatas bērniem, noteikti būs zināma arī persona vārdā Tobiass, tāpēc skolēni minēja mīklas par Tobiasu.

Gribam pateikties Jaunbūves bibliotekārei J.Vasiljevai par iespēju atnākt uz poļu ģimnāziju un pastāstīt par Jura Zvirgzdiņa daiļradi.

Informāciju sagatavoja

Poļu ģimnāzijas bibliotekāre

L. Babule

    
LASĪTĀJU PULKĀ PAPILDINĀJUMS. [2016-02-23]

Zinām, ka pirmklasnieki jau iemācījas visus burtus, ka viņi prot lasīt. Kopā ar Lūcijas kundzi ģimnāzijas bibliotēkā gatavojām mazajiem lasītājiem pārsteigumu.

Vienā audzināšanas stundā pirmklasnieki ieradās ekskursijā lielajā bibliotēkā.

Mēs sagatavojām mīklas par grāmatu varoņiem gan latviešu, gan poļu valodā. Kopā atkārtojām alfabētu. Stāstījām par vecām un jaunām grāmatām. Noskaidrojām, kāds ir labs lasītājs.

Noslēgumā jaunie lasītāji parakstīja lasītāja formulārs, bet, atverot bibliotēkas Gudrās Pūces lādi, pirmklasnieki dāvanā saņēma grāmatu un saldumus.

Evelīna Samuilova 5.kl.

    
Skolas bibliotēkā var iepazīties vēl ar vienu Jorena talantu – zīmēšanu. [2016-02-12]

9. klases skolēns, Jorens Dobkevičs, jaunietis kurš vienmēr pārsteidz ar savām idejām. Viņš var rakstīt aizraujošu dzeju, kuras saturā vērojams pārdzīvojums. Šo dzeju var atrasts mūsu bibliotēkas dzejoļu krājumos. Jorenam vienmēr ir idejas dažādu projektu īstenošanai, interesantu scenāriju izdomāšanai. Jaunietis ir ar labu humora izjūtu, atklāts, atsaucīgs un darbīgs.

Skolas bibliotēkā var iepazīties vēl ar vienu Jorena talantu – zīmēšanu. Izstādē var redzēt zīmējumus dažādās tehnikās, katrā zīmējumā var saskatīt neparasto, individuālo, tikai sev līdzīgo dzīves jēgu.

    

„Es palūgšu baltajam eņģelim,

Kurš man tik pazīstams šķiet –

Lai aiziet pie Tevis un palūko,

Kā Tev šais Ziemassvētkos iet?”

„Zīmēšana ir ļoti dziļš cilvēka izpausmes veids, un tas nebūt nav sliktāks par dziedāšanu, dejošanu un vārsmu skaitīšanu, kas it kā liekas teātrī normāli. Tad, lūk, zīmēšanai, manuprāt, arī pienākas sava īpaša vieta uz teātra skatuves”.

    
Jaunās grāmatas [2016-01-11]

Poruks, Jānis, 1871-1911. Mazs zaķītis, mazs kaķītis : Margaritas Kovaļevskas bilžu grāmata / Jānis Poruks ; [redaktore Inese Pelūde]. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2015. - [17] lpp. : il. - Pirmsskolas vecuma bērniem. - Grāmata sagatavota pēc apgāda Valters & Rapa 1936. gada izdevuma. Oriģināldizainu atjaunojusi Inguna Kļava Švanka.

ISBN 9789934057175.

Bērnu dzeja, latviešu.

    
Jaunās grāmatas [2015-12-08]

Zvirgzdiņš, Juris, 1941-. Have a nice day! : gandrīz mīlas stāsts / Juris Zvirgzdiņš ; ilustrējusi Elīna Brasliņa ; redaktore Māra Kalve. - Rīga : Pētergailis, [2015]. - 79 lpp. : il. - Šis stāsts, kura autoram humora trūkumu nekādi nevar pārmest, galvenokārt vēsta par ikdienišķām, dažkārt skumīgām lietām. Lasot šo grāmatu, gan bērniem, gan vecākiem dota lieliska iespēja pasmaidīt par sevi. "Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts" ir arī stāsts par pirmās pusaudžu mīlestības apjautu. - 5.-7. kl.

ISBN 9789984333984.

Jaunatnes proza, latviešu.

    
ZĪMĒJUMU IZSTĀDE JAUNBŪVES BIBLIOTĒKA [2015-12-01]

Laikā no 17. novembra līdz 1. decembrim Jaunbūves bibliotēka (18.Novembra iela 161, tālr.: 65438173) piedāvā vienreizēju iespēju saviem bibliotēkas apmeklētājiem apskatīt J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 5.-9. klašu skolēnu zīmējumu izstādi „Mana dzimtene”.

    

Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas ietvaros Jaunbūves bibliotēkā laikā no 10. līdz 14. novembrim norisinājās rītausmas stunda „Draugu slepenās piezīmes”. Pasākumu apmeklēja J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 5. un 6. klases skolēni.

    

Ornaments - cilvēces garīgās dzīves atspulgs un izziņas objekts.

Ornamenti, kuri sagrupēti noteiktā secībā, var tikt uzskatīti par sava veida rakstību. Ornamentiem un senajām baltu zīmēm bija ne tikai maģiska aizsardzības funkcija, kas sakārtoja un harmonizēja apkārtējo vidi, bet tās arī palīdzēja virzīt noteiktus procesus īstajā laikā un vietā. Bija pazīstamas arī dziedināšanas zīmes.

Liela nozīme bija ornamenta daļu savstarpējam izvietojumam, secībai, atrašanās vietai. Lai pārzinātu senos ornamentus bija nepieciešamas dziļas un pamatīgas zināšanas. Tādas galvenokārt piemita priesteriem un tika nodotas no paaudzes uz paaudzi, pārņēmējam tās sākot apgūt jau bērnībā.

    

Aspazija, 1865-1943. Zila debess zelta mākoņos : bērnības atmiņu diloģija / Aspazija ; mākslinieks Indulis Zvagūzis. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2015. - 279, [1] lpp. : il. - (Lasītprieks!). - Ievērojamās dzejnieces un dramaturģes Aspazijas bērnības atmiņu diloģija "Zila debess zelta mākoņos" ir latviešu bērnu literatūras klasika. Pirmajā daļā "Zila debess" autore apraksta mazās, vērīgās meitenes visagrāko bērnību, kas pavadīta Zaļenieku pagasta "Daukšu" mājās. Otrajā daļā "Zelta mākoņi" Aspazija atainojusi savas agrīnās skolas gaitas, apdāvinātās meitenes ceļu uz zināšanām, kas nebūt nav vienmēr viegls un vienkāršs. - 8.-12. kl. - "Grāmata sagatavota pēc 1968. gada izdevuma"--Titullapas otrā pusē.

ISBN 9789934052446.

Autobiogrāfiskā proza, latviešu.

    
Dzejas diena. [2015-09-16]

Dzejas dienu ietvaros J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā viesojās mūsu pastāvīgā sadarbības partnere Jaunbūves bibliotēkas darbiniece Natālija. 5. un 6. klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar Raiņa gaitām Latgalē. Bērni uzzināja, ka Rainis bērnību pavadījis Tadenavā, Randenē, Jasmuižā un Vasiļovā, kā arī, kādos darbos aprakstījis šīs vietas. Tikšanās noslēgumā bērni piedalījās viktorīnā, kurā tika pārbaudīts, cik uzmanīgi viņi bija klausījušies stāstītajā. Pārsteigumu sagādāja poļu valodā iztulkotā dziesma, kuras vārdu autors ir Rainis.

    

Ezera, Regīna, 1930-2002. Zemdegas : fantasmagorija / Regīna Ezera ; redaktore Santa Grigus ; pēcvārdu Regīna Ezera: izšķirošā žesta māksla, 433.-[444.] lpp., sarakstīja Guntis Berelis ; māksliniece Laura Akmane. - [Atkārt. izd.]. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2012]. - 443, [2] lpp. - (Skolas bibliotēka). - Bibliogr. norādes parindēs. - R. Ezeras (1930-2002) romānu veido noveļu virkne, kurās autore parāda dažādus cilvēkus, viņu likteņus un attiecības. Rakstnieces uzmanības lokā laikabiedru attieksme pret nezūdošajiem ētiskajiem ideāliem, sarežģītie iekšējie konflikti, tās dvēseles zemdegas, kuras cilvēki paši reizēm pat īsti neapzinās un tādēļ arī nespēj apdzēst. 1. izdevums iznāca 1977. gadā, 2. izdevums iznāca 1988. gadā.

ISBN 9789934021411.

Latviešu romāni.

    
“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015” grāmatu kolekcija [2015-05-14]

5+

1. Uldis Auseklis. Bante un tante : jauni dzejoļi bērniem – Rīga: Lauku Avīze, 2014.

2. Mārtiņš Zutis. Nenotikušais atklājums – Rīga: liels un mazs, 2015.

3. Pija Lindenbauma. Brigita un brāļi aļņi – Rīga: Zvaigzne ABC, 2015.

4. Tjerī Roberešts. Vilks, kurš izvēlās no grāmatas – Rīga: Lauku Avīze, 2015.

5. Rainis. Puķu lodziņš – Rīga: Zvaigzne ABC, 2015.

6. Juris Zvirgzdiņš. Miega pasaka – Rīga: Zvaigzne ABC, 2014.

9+

1. Rūse Lāgerkranca. Mana laimīgā dzīve – Rīga: Zvaigzne ABC, 2014.

2. Inguna Cepīte, Juris Zvirgzdiņš. No Rīgas līdz Rīgai : Tobiass un Tama lielajā Eiropas bibliotēku ceļojumā – Rīga: Pētergailis, 2014.

3. Luīze Pastore. Pazudušais pērtiķis – Rīga: Neputns, 2015.

4. Sinika Nopola. Tā stunda ir situsi, Risto Reperi! – Rīga: Zvaigzne ABC, 2014.

5. Ieva Samauska. Ķiķināšanas gadalaiks : Dzejoļi bērniem – Rīga: Lietusdārzs, 2015.

6. Dina Sabitova. Cirks lādītē – Rīga: Lauku Avīze, 2014.

11+

1. Kristīna Olsone. Stikla bērni – Rīga: Zvaigzne ABC, 2015.

2. Arno Jundze. Kristofers un Ēnu ordenis – Rīga: Zvaigzne ABC, 2015.

3. Ieva Melgalve. Bulta, Zvaigzne un Laī – Rīga: Zvaigzne ABC, 2014.

4. Jānis Baltvilks. Kaķuzirņi un kurmjukārkli – Rīga: liels un mazs, 2014.

5. Ieva Samauska. Govs uz bagāžnieka – Rīga: Pētergailis, 2014.

6. Anna Karija. Īstā Rebeka – Rīga: Lietusdārzs, 2015.

15+

1. R. Dž. Palasio. Brīnums – Rīga: J.L.V., 2014.

2. Sabīne Košeļeva. Rīga-Maskava : 21. gadsimta mīlasstāsts – Rīga: Zvaigzne ABC, 2015.

3. Oidira Ava Olafsdotira. Astoņu ziedlapu roze – Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2014.

4. Zilie jūras vērši : latviešu autoru fantāzijas un fantastikas stāsti – Rīga: Zvaigzne ABC, 2015.

5. Aspazija. Zila debess zelta mākoņos – Rīga: Zvaigzne ABC, 2015.

6. Volfgangs Herndorfs. Čiks – Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2014.

Vecāku žūrija

1. Māris Bērziņš. Svina garša – Rīga: Dienas Grāmata, 2015.

2. Rīka Pulkinena. Patiesība – Rīga: Mansards, 2014.

3. Inga Gaile. Vai otrā grupa mani dzird? : dzejoļi ģimenēm ar bērniem – Rīga: liels un mazs, 2014.

4. Daina Tabūna. Pirmā reize. – Rīga: Mansards, 2014.

    
J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēnu zīmējumu izstādes [2015-04-02]

No 1.–30. aprīlim Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra iela 161, tālr.: 65438173) visi interesenti tiek aicināti apmeklēt J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēnu zīmējumu izstādes: Danas Jeršovas „Krāsainās dabas parādības”, Angelinas Maļcevas „Lieldienas” un Karolīnas Romanovskas „Sava stila meklējumos”.

    

ViVo, Dimanta zobens : [romāns] / Vivo ; redaktore Austra Gaigala ; Artūra Bērziņa vāka foto. 1. stāsts. Noljāras kristāli.- Rīga: Zvaigzne ABC,[2013].- 479, [1] lpp.

KOPSAVILKUMS Visvaldis Voldemārs "ViVo" Jākobsons mācās Jūrmalas Pumpuru vidusskolas 12. klasē. Kad autors pielika punktu "Noljāras kristāliem", viņam vēl nebija astoņpadsmit gadu. Fantāzijas romānā darbība norit uz Zemes, Jaunajā pasaulē 43. gadsimtā. Karu vairs nav, valda vispārēja kontrole, stabilitāte, pārliecība par rītdienu. Taču cilvēki savu mērķu sasniegšanai gatavi likt lietā no aizlaikiem saglabātas maģijas mākslas. Tostarp - piecus senatnē no Noljāras kristāliem izgatavotus zobenus. Tam, kuram piederēs visi pieci zobeni, piederēs arī absolūtā vara

PIEZĪMES 8.-12. kl.

    
Dana Jeršova „Krāsainās dabas izjūtas” [2015-02-18]

Dana ir mūsu ģimnāzijas 7. klases skolniece. Viņa labi mācās un dara neiedomājami daudz citu lietu – dejo austrumu dejas un apmeklē baleta nodarbības. Turklāt Dana vēl arī ļoti labi zīmē un piedalās dažādās izstādēs. Par to varat pārliecināties J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas bibliotēkā.

    

Kas gan nepazīst Annu Saksi ar viņas pasaku varoņus. Anna Sakse saprata, ka literārā daiļrade ir viņas aicinājums, viņa publicēja stāstus un noveles, kurās ir redzams smalks vērotājas talants, tieksme izprast cilvēka iekšējo pasauli. Rakstnieci lasītāji pazīst un mīl kā literāro pasaku un stāstu autori bērniem. Tā ir literatūra, kas palīdz bērniem mācīties, uzaugt, iepazīt pasauli un sevi. Pazīstamākās no tām ir “Laimes kalējs”, “Čitas burtnīca” . Pasakas par ziediem” un “Kā zaķīts brauca uz Rīgu pēc skābu kāpostu sēklām”, bez šīm Annai Saksei pieder vēl apmēram 60 pasaku darbi, kuros rakstniece atklāj visas cilvēku dzīves un uzvedības šķautnes.

    
Angelina Maļceva. [2015-01-20]

Es esmu 9.klases skolniece Angelina Maļceva. Kā jūs pamanījāt, man patīk zīmēt. Tā ir mana kārtējā izstāde, kura ir izpildīta akvareļu tehnikā un ir par tēmu „Annas Sakses pasakas par ziediem”.

Ceru, jums patiks!

    

Ko nesīs šis Kazas gads - 2015?

Elegantā, artistiskā un dabā iemīlējusies Kaza varētu kļūt par visbrīnišķīgāko zīmi, ja vien viņa nebūtu arī pesimistiska, nemierpilna, apnicīga un mūždien svārstīga. Ar savu likteni nekad nebūs apmierināta. Ikvienu dzen izmisumā viņas kaprīzes. Pēc ķīniešu ticējumiem, Kazas liktenis un dzīve ir atkarīga no tā, kādās ganībās tā ganās...

    

Alberti R. Jūrnieks uz sauszemes : [dzeja] / Rafaels Alberti ; no spāņu valodas atdzejojis Leons Briedis ; redaktore Inese Zandere ; māksliniece Gita Treice .- Rīga. : liels un mazs, 2013.-71, [4] lpp. : il.

Jūras dzejoļi - skaisti un romantiski, skumji un vētraini. Spāņu dzejnieks Rafaels Alberti (1902-1999) tos rakstīja, kad viņam vēl bija tikai septiņpadsmit, un tajos mājo visa viņa bērnība. Dzimis pie Atlantijas okeāna Kadisas līča - tur, kur reiz Kolumbs kāpa uz kuģa klāja un devās uz Ameriku, šis zēns auga kopā ar jūru, un jūra dzīvoja viņa dzejā visu mūžu.

    

9. decembrī J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāziju apmeklēja Jaunbūves bibliotēkas pārstāve, lai 10. klases skolēnus iepazīstinātu ar jaunākajiem latviešu dzejas izdevumiem un to autoriem kultūras projekta „Augstvērtīga tulkotā un oriģinālliteratūra bibliotēkās” ietvaros.

    
Manas karjeras kurpes [2014-11-06]

Karjeras nedēļas ietvaros Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notika 5.-9. klašu skolēnu darbu izstāde ar nosaukumu „Manas karjeras kurpes”. No J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas izstādē varēja redzēt 9 darbus:

6.kl. Lana.Volodko „Vijolnieces kurpes”. 6. kl.Jaroslavs Vasiljevs „ Akvalangista kurpes”

7.kl. Sofija Danileviča „Aktieru kurpes” 7.kl. Anna Čornaja „Baletdejotājas kurpes”, 7.kl. Dana Jeršova „Daiļslidotājas kurpes” 8.kl. Alina Hačetlova „Florista kerpes” 8.kl. Ludmila Ščerbakova „ Break dance trenera kurpes”, 9.kl. Angelina Maļceva „Klauna kurpes” 9.kl. Margarita Bulaša „Ārsta kurpes” Izveidoja bahīlu tāpēc ka nākotnē gribēt mācīties un pēc tam strādāt par ārsti. Šo skolēnu darbus var apskatīt arī poļu ģimnāzijas bibliotēkas telpās.

Informāciju sagatavoja

J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas bibliotekāre

Lūcija Babule

    
Uzmanību, uzmanību! [2014-10-27]

Ģimnāzijā foto konkurss "Cik labi būt kopā ar grāmatu"! Nenokavē un atnes interesantāko foto līdz 11. novembrim uz skolas bibliotēku. Fotogrāfijas moto: Grāmata ir mans draugs, to lasīt ir brīnišķīgi! Grāmata vienmēr ir līdzās. Ar grāmatas varoņiem zūd bailes, pasaule kļūst daudz krāšņāka un negaidīti notikumi sagādā prieku.

Uwaga! Uwaga!

Zapraszamy do wzięcia udzialu w konkursie fotograficznym

„Z książką mi do twarzy “

Już dziś złap za aparat i zrób zdjęcie osobie „przyłapanej” na czytaniu książki.

Czekamy na zdjęća do 11.11.2014. w bibliotece.

    

Kad jaunā mācība gada darbi ir jau iestrādāti un var nedaudz ievilkt elpu, 17. septembrī J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā notika skolu bibliotekāru seminārs. Viesus gaidīja daudz dažādu pārsteigumu. Atnākot uz ģimnāziju, viesus ļoti jauki uzņēma taututērpos tērptie skolēni. Ģimnāzijas audzēkņi viesiem parādīja dažādus priekšnesumus, kurā piedalījās skolēni no 4. līdz 11. klasei. Klātesošos uzrunāja ģimnāzijas direktore Gaļina Smuļko un MA vadītāja Jeļena Stanķeviča.

Prezentācijas laikā viesi varēja iepazīties ar skolas ikdienu un tās aktivitātēm.

    
Alīna Šupilova [2014-09-23]

Alīna Šupilova ir mūsu skolas 12.klases skolniece-viena no tām, kas atturīgā klusībā rada darbus, par kuriem mēs neko nezinām un neuzzinātu, ja vien viņa nebūtu piekritusi izstādīt savus darbus. Lūk, ko Alīna pati saka par saviem darbiem!

Manu darbu nosaukumi ir „Augļi’’. Tajos ir attēloti citroni, kivi un apelsīni. Citroni un kivi tapa kā diplomdarbs mākslas skolā. Pirms 4 gadiem es pabeidzu Jēkabpils rajona mākslas skolu, kurā mācījos 7 gadus. Šogad uzzīmēju trešo darbu, un tie bija apelsīni. Mani darbi gleznoti abstraktās mākslas žanrā.

    

Lasīšanas veicināšana programma "Bērnu un jauniešu žūrija" ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2009.gada Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma, ko finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Skolā lielais lasīšanas laiks sāksies tikai septembrī, bet ar prieku paziņojam jau grāmatu kolekciju. Grāmatas ir daudzveidīgas, visiem būs interesanti tās lasīt.

    

Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā grāmatu lasīšana skolēnu vidū aizvien vairāk sāk izskatīties pēc izņēmuma gadījuma. Tādējādi ģimnāzijas bibliotekāre L.Babule kopā ar skolēniem organizē dažādus izklaidējošus un izzinošus pasākumus, lai bērnos un jauniešos modinātu interesi par grāmatām. Ļoti aktīvi lasītāji ir sākumskolas 3. klases skolēni K.Lapkovska, N.Ļinkeviča, S.Saveļjeva, J.Kiseļova, V.Bogdanova, R.Baško un R.Dzalbe. Viņi izvēlas lasīt gan žurnālus, gan pasakas un stāstus, gan ar dažādiem piedzīvojumiem saistītas grāmatas poļu un latviešu valodā. Par savu lasītprieku viņi dalījās pieredzē ar pārējiem sākumskolas skolēniem.

    

.

Plotņikova, Iluta. Salas rēgs.- R.: Zvaigane ABC, 2014. 189, [3] lpp.

Sala, uz kuru pāraudzināšanas nolūkos septiņpadsmitgadīgo Tomu atved viņa vecāki, glabā visai baisu leģendu. Un tieši Toms kļūst par vienīko, kuram ir lemts līdz galam atklāt noslēpumu, ko apvij tālās pagātnes drūmais notikums. Tas pārvērš citkārt nepaklausīgā un lecīgā jaunieša prātu un sirdi - viņa izpratne par dzīvi mainās, taču - vai nav jau par vēlu? Tomēr Toma nesavtīgajai rīcībai ir daudz lielāka nozīme, nekā viņam šķita ..Piezīmes 8.-10.kl.

    
Bibliotēka kosmosa [2014-05-07]

No 30.aprīļa līdz 15.maijam ģimnāzijas bibliotēkā apskatāma izstāde "Brīnumzeme kosmosā". 6.klases skolnieki savos zīmējumos parāda dzīvi kosmosā.

Laipni gaidīti!

    
Šoreiz izstādes autores ir Elīna Korsaka, Jekaterina Macuka, Jevģenija Jevdokimova, Anna Lavrivjaņec [2014-02-28]

Šoreiz izstādes autores ir Elīna Korsaka, Jekaterina Macuka, Jevģenija Jevdokimova, Anna Lavrivjaņeca. Visas četras - mūsējās - mācās mūsu skolā, mūsu 11. klasē … Līdzīgas un tajā pašā laikā – atšķirīgas. Tādas pašas kā viņu darbi - logi, pa kuriem varam ielūkoties četrās pasaulēs.

    
Katrina Staskiewicz [2014-02-25]

Katrina Staskiewicz jest bardzo utalentowaną uczennicą klasy IV b malującą piękne obrazy. Każdy z nich zawiera cząstkę autorki, dlatego każdą pracę najpierw starannie tworzy w głowie. Najbardziej lubi rysować zwierzęta, kwiaty i pejzaże.

Jej ulubionymi kwiatami są róże i maluje je różnymi kolorami. Swą wystawę zatytułowała „Małe cuda”, Serdecznie na nią zapraszamy.

    
„Pasaku vecmāmiņai Margaritai Stārastei- 100” [2014-02-24]

Februāra sākumā Latvijas bibliotēkās tiek organizēti daudzveidīgi pasākumi, kas veltīti grāmatu autores un ilustratores Margaritas Stārastes 100 gadu jubilejai.

Pie 2.klases skolniekiem ciemojās Jaunbūves bibliotekāre Natālija…, kura iepazīstināja skolniekus ar M.Stārastes dzīvi un daiļradi.

Literārā rīta „Kraukšķīša piedzīvojumi „Ziemas pasakā”” ietvaros bērni aplūkoja dažādas fotogrāfijas no rakstnieces un mākslinieces dzīves mirkļiem, lasīja un klausījās pasaku par Kraukšķīša piedzīvojumiem, atbildēja uz āķīgiem jautājumiem un piedalījās citās radošās aktivitātēs.

Pateicoties skolēnu ieinteresētībai par M.Stārastes grāmatām un ilustrācijām, ģimnāzijas bibliotēka iegādājās M.Stārastes grāmatas: „Zelta pasakas”, „Zīļuks”, „Dūc kukainieši”, „Pasaka par miedziņu”, „Lācīša Rūcīša raibā diena”, „Kā Ņauva meklēja draugu”- māksliniece.

Paldies Jaunbūves bibliotekārei Natālijai par mīļu un jauku literāro rītu.

    
Dzejniekam Ojāram Vācietim veltīta skolēnu zīmējumu izstāde "Starp dzejoli un dzejoli" [2013-11-22]

80.gadu jubilejai veltīts pasākums.

2013.gads ir bagāts ar nozīmīgiem notikumiem mūsu valsts sabiedriskajā un kultūras dzīvē: Latvija svinēs savas pastāvēšanas 95.gadadienu, godināti vairāki izcili literāti un mūziķi viņu lielajās jubilejās. 20.gadsimta otrās puses spilgtākajiem latviešu dzejniekiem Imantam Ziedonim (maijā) un Ojāram Vācietim (novembrī) svinam 80 gadu jubilejas. Lai uzturētu Ojāra Vācieša literāro devumu dzīvu un atpazīstamību jaunajā paaudzē bibliotēkas darbinieks ģimnāzijas skolēniem piedāvā izstādi Ojāra Vācieša grāmatas, skolēnu zīmējumi, rokraksti, sarakste, grāmatas par Ojāru Vācieti.

12.klase Evelīna Liepiņa

11.klase Jekaterina Macuka

8.klase Angelina Maļceva

8.klase Stella Sļesareva

5.klase Inese Golubeva

4.klase Darja Dedele

    
Viktorīna “Mana Latvija” [2013-11-12]

Norises laiks: 6.11.13.- 20.11.2013.

Dalībnieki: 8.- 10.klases

Atbildēm jābūt uzrakstītām un jānodod bibliotēkā

1. Ko apzīmē krāsas Latvijas karogā?

2. Pastāsti svarīgāko par Brīvības pieminekli Rīgā!

3. Kā sauc cilvēku, kurš dibinājis Rīgu?

4. Kā sauc senāko vēstures liecību par Latvijas vēsturi?

5. Kas notika 11.11.1919.?

6. Kas bija Oskars Kalpaks? Ko tu par viņu vari pastāstīt?

7. Par kādiem notikumiem ir uzņemta filma „Rīgas sargi”?

8. Kas bija Latvijas Brīvības cīņas un kad tās notika?

9. Kas bija Ziemassvētku kaujas un kad tās notika?

10. Kā tiek dēvēts laiks Latvijā no 1940. gada 17. jūnija līdz 1941. gada 1. jūlijam? Kāpēc?

11. Kas bija Latvijas Tautas fronte?

12. Kā sauc pašu svarīgāko likumu krājumu Latvijā?

13. Apmēram cik cilvēku sadevās rokās, lai izveidotu slaveno 595 km garo „Baltijas ceļu” 1989.gada 23.augustā?

14. Kas ir Staburags un kur tas atrodas tagad?

15. Ar kādu dabas resursu Latvija ir visbagātākā?

16. 3. garākā upe, tieši Latvijas teritorijā?

17. Lielākais dzīvnieks Latvijā?

18. Kuras Latvijas pilsētas ģerbonī ir attēlota Bībele? Kāpēc?

19. Vienīgā pilsēta Latvijā, kuru ietver 5 ezeri?

20. Kurā Latvijas pilsētā atrodas vecākais bez pārtraukuma strādājošais latviešu profesionālais teātris?

21. Cik prezidenti līdz šim ir piedalījušies Latvijas valsts vadīšanā, esošo neskaitot?

22. Kura pilsēta ir lielākā Baltijas valstīs?

23. Kurā gadā Rīga kļuva par Latvijas Republikas galvaspilsētu?

24. Kuri dziesmu svētki notika 1990. gadā?

25. Kā iespējams ielūkoties K.Barona Dainu skapī atrodoties savā mājā? Kurā tematiskajā daļā ir visvairāk tautasdziesmu?

26. Populārākais Latvijas sportists 2012. gadā?

27. Kas attēlots uz preču zīmes „Latvijas ekoprodukts”?

    
Vesturs Balodis [2013-09-24]

Vesturs Balodis ma 16 lat i jest uczniem klasy 10 Państwowego Gimnazjum Polskiego im. Józefa Piłsudskiego w Daugavpils. Zainteresował się malowaniem w wieku 4 lat, dzięki swojej babci, która była architektem. Ona też stała się jego pierwszą nauczycielką rysunku.Malowanie jest jego pasją niezmiennie od 12 lat. W tym okresie wygrywał liczne olimpiady i konkursy plastyczne .

Tematem wystawy są zabytki Warszawy, której architekturą Viesturs zachwycił się zwiedzając stolicę Polski latem 2012 roku, gdy brał udziałw warsztatach młodzieżowych „Kocham Cię Polsko ! „

    
Katarzyna Busza [2013-09-24]

Katarzyna Busza - jest uczennicą klasy 9 Państwowego Gimnazjum Polskiego im. J. Piłsudskiego w Daugavpils. Ukończyła miejscową szkołę plastyczną. Pasjonują ją: taniec baletowy i sportowy, rysunek, rękodzieło oraz kulinaria.

Poświęć kilka chwil i zapoznaj się z Wiosennymi etiudami . Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

    

2013. gada dzejas dienu ietvaros J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 6. klases skolēni devās uz Daugavpils bērnu bibliotēku „Zīlīte”, lai tiktos ar daudzu aizraujošu grāmatu ( „Ilmārs un Laima”(1991;1999), „Sirsniņsalas” (2004); „Zaļā menca” (2006); „Taksis Maksis” (2007); „Avenes” (2008); „Sniega cilvēki” (2008); "Nekrietnais Alfrēds" (2012))autoru Māri Runguli. Tikšanās noritēja jaukā gaisotnē, bērniem bija iespēja uzzināt, kādi ir Māra Runguļa rakstīšanas knifi, iedvesmas avoti. Vislielāko sajūsmu izraisīja rakstnieka apkopoto anekdošu lasīšana. Protams, uzdevām mūs interesējošos un saņēmām atbildes.

    
„Mazie, skaistie ceļotāji” [2013-04-22]

Rit bibliotēkas nedēļa. Tās ietvaros mūsu sākumskolā „ Jaunības” bibliotēkas bibliotekāre Marina Mihailovska piedāvāja prezentāciju par putniem. Bērni ne vien klausījās un skatījās, bet arī atbildēja uz jautājumiem, minēja mīklas, skandēja tautasdziesmas un stāstīja dzejoļus par putniem gan latviešu, gan poļu, gan krievu valodās. Atklājām jaunas grāmatas, kuras stāsta par mūsu spārnotajiem draugiem.

Prezentācija pārsteidza ar informācijas daudzveidību un krāsu bagātību.

    

13.02.2013. J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas bibliotekāre L.Babule rīkoja skolu bibliotekāru semināru.

Seminārā piedalījās 22 dalībnieki. Ekskursija pa Svētās Dievmātes Marijas baznīcu notika skolotājas Ņ.Sukstes pavadījumā. Pie skolu bibliotekāriem pievienojās arī 15.vidusskolas skolnieces. Bija iespējams apmeklēt zakristiju un apskatīt gan priestera svētku ornātus, gan dievkalpojuma reliģiskus priekšmetus un grāmatas.

    
Ewelina Lepina [2013-01-16]

Ewelina Lepina - uczennica 11 klasy Państwowego Gimnazjum Polskiego w Daugavpils. Ma szerokie zainteresowania. Uwielbia fotografować zabytki kultury i przyrodę. Pozwalają jej na to umiejętności zdobyte na zajęciach z kursu fotografii. Słucha muzyki młodzieżowej-rock, dużo czyta. Ukończyła szkołę plastyczną. W naszej bibliotece Ewelinka już trzeci raz wystawia swoje prace. Obecniy zbiór nosi tytuł "Bożyszcze XXI wieku".

Serdecznie zapraszamy do oglądana.

    
Viktorīna par Daugavpili [2012-12-18]

Tu piedalījies viktorīnā?

Novembrī, mūsu skolas bibliotekāre Lūcija Babule un sk. Gaļina Blaževiča organizēja viktorīnu „ Ko tu zini par Daugavpils ielām”. Pareizās atbildes varēja iesniegt no 16.-23.novembrim. Vai tu esi piedalījies viktorīnā un vai esi cīnījies par galveno balvu?

    
Jewgenija Jewdokimowa. [2012-11-27]

W naszej bibliotece w tym miesiącu jest bardzo ciekawa wystawa fotografii. Zrobiła ich uczennica klasy 10- Jewgenija Jewdokimowa, która zajmuje się równiez rysowaniem, plastyką. Zdjęcia są bardzo ładne i zachwycające. Najwięcej foto jest z naszego miasta Daugavpils, szczególnie zapamiętałam zdjęcia zrobione jesienią. Od razu można zobaczyć na ile mamy piękne miasto i przyrodę, najbardziej- kolorowe jesienne liście. Dziękujemy Jewgeniji, i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zobaczymy jej wystawę!

    

Cienījamie Lasītāji! Neaptverami plaša ir grāmatu pasaule un apbrīnojami daudz atklājumu tajā gaida jaunos grāmatu draugus. Ar prieku gribam jums paziņot, ka arī šogad LCB filiāle Jaunbūves bibliotēkā darbojas „Bērnu/Jauniešu žūrija”. Mūsu bibliotēka jau astoņus gadus piedāvā saviem lasītājiem iespēju kļūt par Bērnu žūrijas ekspertiem.

    
Daba. Kaķi. Mīlestība. [2011-05-10]

Šoreiz savā pasaulē ielūkoties mums ļāvušas divas bez pāris nieka nedēļām absolventes.

Jekaterina Motivāne – 12. klases skolniece. Vēl. Savrupniece. Viņai ir savs stils, savs pasaules redzējums. Interesējais ne tikai par fotografēšanu, bet arī par mūziku. Katja ir klusētāja, bet viņas fotogrāfijas runā, atklājot to autores bagāto iekšējo pasauli. Acīmredzot tikai klusumā atklājas dabas un dzīvnieku skaistums.

Jevģenija Garkule – mācās 12. klasē. Cilvēks, kuram var uzticēties. Cilvēks, kurš daudz prot un var. Viņas intereses ir daudzpusīgas - no mākslas līdz sportam. Kā izrādās raksta arī dzeju.

Novēlēsim viņām panākumus eksāmenos un tālākajam dzīves lidojumam labvēlīgu laiku

    
Izstāde [2011-03-04]

Mums ir laiks visur… Un kā negūt panākumus, ja tas ir tik interesanti! Tēvs vada sporta klubu, un mēs ar interesi piedalāmies sacensībās, un ikdienas rūpes par iekārtu.

    
Bezpieczny Internet [2010-03-23]

Ucznowie klas 5 i 6 uczestniczyli w zajęciach na temat Bezpiecznego Internetu.

W czasie spotkania prowadząca opowiedziała o tym, jak dbać o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Mówiła również o tym, co dzieci często same robią złego (cyberprzemoc, obrażanie innych użytkowników sieci, piractwo komputerowe) i o konsekwencjach takich zachowań. Zajęcia ilustrowane były prezentacją multimedialną. Dziękujemy naszej ulubionej Pani bibliotekarce za inicjatywę.