logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

“BORN TO READ” PROJEKTA STARPVALSTU SANĀKSME SPĀNIJĀ

2018-10-09 11:35:43

Oktobra pirmajā nedēļā Spānijā, pilsētā Mulā, Cristo Crucificado skolā notika otrā projekta “Dzimuši, lai lasītu” starpvalstu sanāksme, kurā piedalījās mūsu partnerskolu pārstāvji no Lietuvas, Itālijas, Ungārijas, Bulgārijas un Spānijas. Latvija, kā projekta koordinators, vadīja projekta sapulces un organizēja dalībnieku darbu, lai saplānotu nākamo mācību mobilitāti Ungārijā, kurā piedalīsies arī partnerskolu skolēni, kā arī citas projekta aktivitātes 2018./2019.m.g.

No mūsu skolas sanāksmē piedalījās projekta koordinatore Anna Beļska un projekta dalībniece Ņina Šukste. Sanāksmes laikā tika apciemotas divas Spānijas skolas: Cristo Crucificado un La Fuensata – Villa Pillar. Skolas ir reliģiskas, tāpēc katrā skolā ir 2 direktori, no kuriem viena ir mūķene. Colegio Cristo Crucificado skolu tīklā ir 6 skolas, 3 no kurām atrodas ārpus Spānijas: Dienvidamerikā un Dienvidāfrikā. Spānijas skolu skolēni vāc ziedojumus, lai palīdzētu skolām Dienvidāfrikā un Dienvidamerikā. Spānijas Cristo Crucificiado skolas ir prestižas, tās ir daļēji privātās, un skolēniem nav jāmaksā par mācībām skolā. La Fuensata – Villa Pillar atrodas brīnišķīgajā vietā, kur ir augļu koku dārzi un plaša teritorija skolas vajadzībām. Atšķirībā no mūsu skolēniem Spānijas skolēni uzsāk skolas gaitas no 3 gadu vecuma. Sākumā mācās trīs gadus pirmssākumskolā, tad 6 gadus sākumskolā un vēl 6 gadus vidusskolā.

Sanāksmes laikā projekta dalībniekiem bija iespēja apskatīt arī Mursijas reģiona ievērojamās vietas, piemēram Mursiju, Kartahenu, senas pilis un kultūrvēsturiskus pieminekļus. Latvijas delegācija izsaka lielu pateicību Spānijas partneskolas koordinatorei Charo Cano un citiem skolotājiem par sanāksmes īstenošanu.

Informāciju sagatavoja,

Erasmus+ Born to Read projekta koordinatore Anna Beļska