logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

LASĪTPRASMES VEICINĀŠANAS PASĀKUMI SĀKUMSKOLĀ “GRĀMATĀM ARĪ IR DZIMŠANAS DIENA!”

2021-05-18 15:26:47

Sadarbībā ar LCB Jaunbūves filiāli mūsu skolā notika vairāki lasītprasmes veicināšanas tiešsaistes pasākumi “Grāmatām arī ir dzimšanas diena!”, kuros piedalījās 2. un 3. klases skolēni.

Pasākumu laikā skolēni kopā skaitīja dzejoļus un minēja to turpinājumus, diskutēja par grāmatu varoņiem, aplaudēja jubilāriem un aizrautīgi sekoja līdzi ilustrētam stāstam, kur viena aiz otras lepni soļoja 20 grāmatas. Visjaunākā J. Zvirgzdiņa bērnu grāmata “Mufa” šogad svin 10 gadu jubileju, un visvecākajai L. Kerola grāmatai “Alise Aizspogulijā” apritēja 150 gadu.

Mazie lasītāji satikās ar Lielbritānijas karalieni, kura ciemojās Rīgā, juta līdzi mazajam spociņam, kas, gatavojoties randiņam, pārdzīvoja par savu izskatu, klausījās aizraujošu stāstu par Ronjas-laupītāja meitas pirmo mīlestību un pat piedzīvoja “pilnīgi nenormālu dienu” ar pasaku pilsētas iedzīvotājiem, kuru burvju rīkiem bija sajukušas visas burvestības.

Iepazīstot grāmatas, skolēni saņēma vērtīgus padomus, kā cīnīties ar palaidnību un tikt galā ar saviem nedarbiem un slinkumu, kā iemācīties atvainoties, just līdzi un kļūt par labu draugu, kā mīlēt un sargāt apkārtējo dabu.

Katrā grāmatā ir savs noslēpums, kuru mēs noteikti atklāsim, izlasot šīs grāmatas vasarā.

Lasītprasmes veiksmīgā apguvē ļoti svarīga ir skolēnu, skolotāju un bibliotekāru savstarpējā sadarbība. Paldies mūsu skolotājai Lūcijai Babulei par iespēju ieskatīties brīnišķīgajā grāmatu pasaulē!

Informāciju sagatavoja

Natālija Karpenko