logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

METEŅU SVINĒŠANA TIEŠSAISTĒ PROJEKTA “MASKA KĀ SVĒTKU SVINĒŠANAS ATSLĒGA” IETVAROS

2021-02-14 08:37:08

Šajā mācību gadā 2.c klases skolēni sadarbojās ar Talsu 2. vidusskolas, Mālpils novada vidusskolas un Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centra „Jaunība” skolēniem eTwinning nacionālajā projektā „Maska kā svētku svinēšanas atslēga”.

11. februārī projekta partneri sadarbībā ar Talsu Tautas nama folkloras kopu „Talsi” un Liju Dunsku svinēja Meteņus tiešsaistē. Meteņi ir tas brīdis, kad īsās ziemas dienas kļūst garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Lai gan ārā vēl ir ziema, jaušama jau pavasara tuvošanās. Nodarbībā eTwinning projekta „Maska kā svētku svinēšanas atslēga ” dalībnieki iepazinās ar Meteņa ticējumiem, ko var pateikt, novērojot laika apstākļus, kāpēc jāveļ sniega bumbas un visiem jāvizinās ar ragaviņām. Uzzināja, ka Meteņi bija pēdējā diena, kad vēl varēja iet ķekatās jeb budēļos, noskaidroja Maskošanās nozīmi.

Pasākuma dalībnieki uzzināja, ka Meteņus uzskata par bērnu svētkiem, jo pati Laima vai Metenis šajā dienā metot dāvanas mazajiem rokās. Skolēni apguva masku gatavošanu no salmiem, kopīgi minēja mīklas, skandēja tautasdziesmas, dalījās pieredzē par maskošanos dažādos Latvijas novados. Par savām zināšanām skolēni pārliecinājās, piedaloties Kahoot viktorīnā.

Projekta dalībnieki guva zināšanas un iedvesmu Meteņu svinēšanai brīvdienās kopā ar vecākiem. Skolēni iesūtīja foto stāstus, kuros parādīja tradīcijas, kas izmantotas Meteņu svinēšanai viņu ģimenēs. Šīs fotogrāfijas veido kopīgo partneru virtuālo izstādi Padlet rīkā:

https://padlet.com/natalyakarpenko78/bfwbxgowtpd6y50s un https://padlet.com/natalyakarpenko78/9uagkc757806kyio.

Informāciju sagatavoja

2.c klases skolotāja un eTwinning vēstniece

Natālija Karpenko