* J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija * Państwowe Gimnazjum Polskie im. J. Piłsudskiego w Daugavpils * Даугавпилская польская государственная гимназия им. Ю.Пилсудского * J.Pilsudska Daugavpils state polish gymnasium *
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsLapas karte PL

Skolas dzīve
Metodiskais darbs
Ciklogramma
Notikumu kalendārs
Skauti
Skolas parlaments
Ēdnīca
Karjera
Projekti
Skolas pulciņi
Pašnovērtējums
Nejauša fotogrāfija
Pēdējās fotogrāfijas
POTCPSS
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

J.Pilsudska Daugavpils
valsts poļu ģimnāzija

Varšavas iela 2, Daugavpils, Latvija

Tel. direktore: 65451003,
Tel. sekretāre: 65451001,
Tel. dežurante: 65437919,
fakss:: 65437901
E-pasts:dpolvsk@apollo.lv
E-pasts:dpolsekretare@apollo.lv

VIII STARPTAUTISKS FESTIVĀLS “POĻU FOLKLORA LATGALĒ” DAUGAVPILĪ [2017-04-26 13:48:58]

Daugavpils Poļu kultūras centrs un Latvijas Poļu savienības Daugavpils nodaļa „Promieņ” kopš 2004. gada ik pārgadus organizē starptautisku festivālu „Poļu folklora Latgalē”. Arī šogad, ieskandinot Latgales kongresa un Latvijas simtgadi, no 1. līdz 3. maijam notiks jau astotais festivāls, kurā piedalīsies bērnu un jauniešu ansambļi no Polijas, Lietuvas un Latvijas.

Festivāla ieskaņu koncerts notiks 1. maijā plkst. 16.00 Latviešu kultūras centrā (Rīgas ielā 22). Tajā piedalīsies kolektīvi „Łukowiacy” un „Hajduki” no Polijas, kolektīvs „Perła” no Lietuvas, kā arī kolektīvs „Kukułeczka” no Latvijas.

2. maijā Polijas valsts karoga dienā un Ārpus Polijas dzīvojošo poļu dienā plkst. 12.00 Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā (Rīgas iela 39) tiks noturēts dievkalpojums par festivāla dalībniekiem un visiem pasaules poļiem. Plkst. 13.30 aicinām visus pilsētniekus un Daugavpils viesus uz poļu folkloras kolektīvu koncertu Vienības laukumā, bet plkst. 15.00 – uz Poļu namu (Varšavas iela 30), kur tiks notiks Lukaša Svitunjaka fotoizstādes „Daugavpils popularizē Lodzas reģionu. Centrālās Polijas skaistākās vietas” atklāšana. Pasākumā iedalīsies mūziķi no Silēzijas Universitātes.

Tradicionāli 3. maijā jeb Polijas Konstitūcijas dienā svinēsim Varšavas ielas svētkus, kas Daugavpilī tika iedibināti pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Plkst. 11.00 festivāla dalībnieki un pilsētas poļi noliks ziedus pie krusta, kas uzstādīts Slobudkā par piemiņu Latgales atbrīvošanas cīņās kritušajiem poļu karavīriem. Pēc piemiņas brīža sāksies Varšavas ielas svētku gājiens, kurā piedalīsies skolēni, studenti, folkloras kopu dalībnieki un visi klātesošie. Gājiena laikā tiks uzņemta Latvijas simtgadei veltīta īsfilma, kas attēlos daudznacionālās Daugavpils pilsētas unikālo atmosfēru. Varšavas iela apvieno dažādas tautības, jo te atrodas ne tikai Poļu nams un Krievu nams, bet arī Poļu ģimnāzija un bijušās Baltkrievu ģimnāzijas ēka. Uz Varšavas ielas pulcēsies dažādu tautību jaunieši savos tautastērpos, kas simboliski nodos viens otram Latvijas valsts karogu. Pasākuma noslēgumā plkst. 12.00 J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas zālē (Marijas iela 1) notiks festivāla dalībnieku apbalvošana un noslēgums.

Pasākumu organizē Daugavpils Poļu kultūras centrs, Latvijas Poļu savienības Daugavpils nodaļa „Promieņ” un J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, bet atbalstu sniedz Daugavpils pilsētas Dome, fonds „Pomoc Polakom na Wschodzie”, Latvijas Kultūras ministrija Latgales NVO projektu programmas ietvaros un Polijas Republikas Vēstniecība Rīgā.