* J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija * Państwowe Gimnazjum Polskie im. J. Piłsudskiego w Daugavpils * Даугавпилская польская государственная гимназия им. Ю.Пилсудского * J.Pilsudska Daugavpils state polish gymnasium *
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsLapas karte PL

Skolas dzīve
Ciklogramma
Notikumu kalendārs
Skauti
Skolas parlaments
Ēdnīca
Karjera
Projekti
Skolas pulciņi
Piedāvātie grozi
Pašnovērtējums
Nejauša fotogrāfija
Pēdējās fotogrāfijas
POTCPSS
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

J.Pilsudska Daugavpils
valsts poļu ģimnāzija

Varšavas iela 2, Daugavpils, Latvija

Tel. direktore: 65451003,
Tel. sekretāre: 65451001,
Tel. dežurante: 65437919,
fakss:: 65437901
E-pasts:dpolvsk@apollo.lv
E-pasts:dpolsekretare@apollo.lv

NOSLĒDZIES KĀRTĒJAIS RADOŠAIS KONKURSS [2019-12-02 09:59:45]

Novembra mēnesis skolas bibliotēkā bija veltīts ne tikai Latvijas un Polijas neatkarības atcerei, bet tika godināts arī latviešu literāts un sabiedriskais darbinieks – Kārlis Skalbe, kuram šogad aprit 140 gadu, kopš tas bija dzimis.

Skolas bibliotēkā tika rīkots radošo darbu konkurss “Mana mīļākā Kārļa Skalbes pasaka”, kura laikā skolēni iesniedza dažādus darbus, gan zīmējums un afišas, gan domrakstus. Darbi tika vērtēti divās apakšgrupās: 1.-3. klases un 4.-6. klase.

Sakarā ar lielu skolēnu aktivitāti tika izvirzītas vairākas nominācijas: grand prix, oriģinālā izpildes tehnika, aktīvākie zīmētāji. Pateicības saņēma arī skolotājas, kuras aktīvi sadarbojas un atbalstīja rīkoto konkursu. Konkursa dalībnieki saņēma gan diplomus, gan gardas dāvanas. Darbus var apskatīt skolas 2. stāvā Marijas ielā 1E un 4. stāvā Varšavas ielā 2.

Kārļa Skalbes pasakas ir viena no raksturīgākajām 20. gadsimta sākuma latviskās identitātes zīmēm un kritērijiem, kurās autors paslēpis daudz domu graudu.

6. klašu skolēni veidojot savus radošos darbus mēģināja tās gudrās domas atklāt, dažas no tām vēlamies pārādīt:

“Pasakā par milzi” Kārlis Skalbe parādīja mums, ka nedrīkst vērtēt cilvēkus, skatoties tikai uz viņu izskatu, jo bieži rodas iespaids, ka cilvēks var būt nabags un nesmuks, bet viņa rīcības visu maina. Tā arī bija galvenajam varoņim – milzim.

(S.Tuzika, 6.b kl. “Pasaka par milzi”)

Pasaka ir bēdīga, jo daudzi iet bojā. Es domāju, kāpēc? Droši vien tāpēc, ka daudzi cilvēki ieraudzīja skaistumu, skrēja pēc tā un iekrita bezdibenī. Tas nozīmē, ka skriešana pēc skaistām lietām, mantām un labām sajūtām var beigties bēdīgi.

Pasaka “Kalns, kurš dziedāja” paliks atmiņā, jo tā māca, ka ne viss ir zelts, kas spīd, jo bagātības un skaistuma kalnā var būt bīstami. Un tajā var pazust. Tāpēc vajag mācēt priecāties par to, kas ir!

( M. Leščuks, 6.b kl. “Kalns, kurš dziedāja”)

Šī pasaka man ļoti patika, neskatoties uz to, ka tā bija mazliet bēdīga. Šī pasaka māca mums cilvēkiem aizdomāties: “vai nauda ir vissvarīgākais mūsu dzīvē?”

(D. Apeine, 6.b kl. “Pasaka par vērdiņu”)

Savās pasakās Kārlis Skalbe attēlo mūžīgo, labo un slikto. Viņš pievēršas attiecībām starp cilvēkiem, dzīvniekiem. Neskatoties uz to, ka Kārlis Skalbe savas pasakas ir uzrakstījis labu laiku atpakaļ, viņa uzsvērtais vēl joprojām ir aktuāls. Viņš nemanāmi liek aizdomāties par to, cik svarīgi ir vairot labo un nedarīt slikto.

( A. Čerņavskis, 6.a kl.)