logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

ERASMUS+ PROJEKTA “DZIMUŠI, LAI LASĪTU” MĀCĪBU MOBILITĀTE BULGĀRIJĀ, VRATSĀ

2019-10-11 11:49:36

Iepriekšējā nedēļā, no š.g. 29. septembra līdz 6.oktobrim, norisinājās pēdējā projekta “Dzimuši, lai lasītu” mācību mobilitāte, kurā sapulcējās apmēram 35 dalībnieki no sešām partnervalstīm. Mūsu skolu šajā braucienā pārstāvēja 6 skolēni un 2 skolotājas.

Pirmajā dienā devāmies uz mūsu partnerskolu Sredno Uchilishte "Nikola Voivodov" Vratsas pilsētā. Pie skolas mūs sagaidīja viesmīlīgie skolēni un vietēja televīzija. Skolā baudījām koncertu ar bulgāru nacionālajām dejām un dziesmām. Tad ģidi-skolēni mums parādīja skolas telpas. Pēc tam mēs prezentējām savu valsti, pilsētu un komandu citiem projekta dalībniekiem no Itālijas, Spānijas, Ungārijas, Lietuvas un Bulgārijas. Šajā dienā mēs apmeklējām arī Vratsas muzeju un keramikas darbnīcā veidojām savus medaljonus un vāzes no māla.

Nākamajā dienā starptautiskajās grupās veidojām savus komiksus, izmantojot Pixton rīku. Mūsu izveidotos komiksus var apskatīt šeit: https://docs.google.com/document/d/1dl9Bf0FEwNPqITTjnD7VxUMj00DQ3oIeRvsWk7tZBHU/edit?usp=sharing

Trešdien visi kopā devāmies uz Bulgārijas galvaspilsētu - Sofiju. Gids ļoti aizraujoši stāstīja mums interesantus faktus par Sofiju, piem., to, ka Sofija ir 7000 gadus veca, ka Bulgārijas valūta tika nosaukta levi, kas nozīmē lauva. Ekskursijas laikā iestudējām arī teatralizēto uzvedumu par Sofijas vēsturi. Ekskursiju noslēdzām, karstā laikā ēdot saldējumu. Sofija ir ļoti skaista un interesanta pilsēta.

Ceturtdien dienas sākumā mēs pabeidzām veidot mūsu komiksus kopā ar mūsu grupām, kā arī izlasījām citu skolēnu darbus. Pēcpusdienā mēs apmeklējām skaistu alu, kur novērojām gaismas šovu.

Piektdien no rīta apmeklējām Vratsas pašvaldību, kur, tiekoties ar pilsētas mēra p.i., pastāstījām par savām valstīm. Pēc sertifikātu saņemšanas devāmies kalnos, no kurienes pavērās pasakains skats uz pilsētu. Piektdienas pēcpusdienā mēs ar itāļu grupu apmeklējām karstos minerālus avotus.

Mācību brauciena laikā mēs pildījām dažādus komunikatīvos uzdevumus, lai labāk iepazītu dalībniekus no pārējām partnervalstīm, piem., rīkojām talantu šovu, pidžamu ballīti; katru vakaru pavadījām kopā, pie vakariņām baudot bulgāru ēdienus.

Paldies projekta koordinatorei Annai Beļskai par projekta īstenošanu un skolotājai Anželai Volodko par pavadīšanu mūs šajā fantastiskajā braucienā.

Informāciju sagatavoja,

Sofija Borovska

Andžejs Bogdanovs

Antons Čerņavskis,

Eleonora Gedzjune,

Violeta Golovane