logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

STARPTAUTISKĀ SADARBĪBA SOMIJĀ

2019-06-04 15:37:16

22.-24. maijā norisinājās eTwinning Baltijas vēstnieku seminārs Helsinkos. eTwinning vēstnieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas bija sapulcējušies, lai izvērtētu četru gadu sadarbību Baltijas jūras valstu ietvaros. No mūsu skolas seminārā piedalījās eTwinning vēstniece, Anna Beļska.

Semināra ietvaros bija nodarbības par nākotnes studijām, par IKT rīku thinkling.com un vizītes un Somijas skolām. Semināra dalībnieki vēroja stundas Espoo pilsētas skolā Mankkaankoulu, kurā ir 7., 8., un 9. klases un kopā mācās 323 skolēni. Somijas izglītības sistēma ir lielā mērā līdzīga Latvijas sistēmai, bet galvenās atšķirības ir praktiskākā pieeja mācību satura apgūšanai, jo somu skolēniem ir pieejams plašāks aprīkojuma klāsts kabinetos, un skolēnu aktīvākā iesaistīšanās mācību stundu procesā. Somu skolā parasti stundas ir pa pāriem un kopā ilgst 90 minūtes, pārtraukumi starp stundām – vismaz 15 minūtes, lai pēc tam vieglāk koncentrēties, zvans ir tikai stundas sākumā. Katrs skolēns mācību gada sākumā saņem klēpjdatoru un nodot to gada beigās, tāpat kā citas mācību grāmatas. No nākamā mācību gada somu skolēnu mācību materiāliem jābūt digitālajā formātā, jo līdz 2030. gadam ir jāīsteno izglītības reforma - virtuālā skola. Somijas izglītības sistēmas galvenā īpašība ir brīvība gan skolēniem, gan skolotājiem. Skolu pārbaudes vai inspekcijas Somijā vienkārši nepastāv, valsts izglītības iestādes nevis kontrolē skolas, bet atbalstā tās. Valsts izglītības iestādes uzticas skolotājiem, ka viņi dara savu darbu pēc labākās sirdsapziņas.

Paldies eTwinning par iespēju izpētīt citas valsts izglītības sistēmu un pārņemt labas prakses piemērus. Semināra rezultātā tika izveidots jauns eTwinning projekts “Baltic Sea free of plastic”, kurā piedalīsies skolēni no mūsu skolas, Lietuvas, Somijas un Igaunijas skolām.

Informāciju sagatavoja,

A.Beļska