logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

NEAIZMIRSTAMI IESPAIDI ALMERIĀ, SPĀNIJĀ.

2019-05-20 12:59:55

J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas Erasmus + projekta "Edukacja matematyczna poprzez sport“ (“Praktiskā matemātikas mācīšana caur sporta elementiem”) dalībnieki: 10. klases skolēni - A.Kaļiņina, E.Smikerste, L.Volodko, N.Zubova, A.Saveika un 3 skolotājas - A.Volodko, J.Teļpuka un N.Kricka no 03. līdz 11. maijam devās uz ceturto mācību mobilitāti IES Celia Vinas vidusskolā Almeriā, Spānijā. IES Celia Vinas šim pasākumam bija sagatavojusi plašu aktivitāšu programmu, kurā tika apvienota izglītība, kultūra, sports, tūrisms un izklaide.

Galvenie mobilitātes mērķi un uzdevumi bija paaugstināt starpkultūru un starppersonu komunikācijas kompetences un prasmes, iepazīstināt dalībniekus ar sporta sacensību pamatiem cilvēkiem ar invaliditāti dažādās Eiropas Savienības valstīs, pilnveidot matemātikas un angļu valodas prasmes, iepazīstināt ar savas valsts kultūras mantojumu. Mobilitātes dalībnieki izveidoja video par sporta iespējam dabā Daugavpilī, tādējādi popularizējot savu pilsētu un veselīgu dzīvesveidu, ka arī prezentēja multimediju prezentāciju par invalīdu sportistu sasniegumiem Latvijā. Piedalījās aktivitātēs, kur viņiem bija jāatbild uz jautājumiem, kas saistīti ar dažādām pilsētas vietām, un veikt fiziskus un matemātiskus testus, kuros viņi var novērtēt grūtības, ar kurām saskaras cilvēki ar invaliditāti viņu ikdienas darbā.

Projekta dalībnieku iespaidi:

Anastasija Kaļiņina - Ceļā uz Almeriju mums bija iespēja apmeklēt tādu slavenu pilsētu kā Barselona. Savu ceļojumu mēs sākam ar iepazīšanos ar vietējo metropolitēnu. Bija ļoti grūti. Mums vajadzēja izmantot visas savas orientēšanās prasmes un elektroierīces, lai mēs varētu atrast pareizo ceļu līdz pilsētas centram. Dienas laikā mēs paspējam apskatīt tādas vietas kā Sagrada Familia, Guell Park, Monjuick Castle un arī citas skaistas un neaizmirstamas vietas. “Churros”, kurus mēs ēdam Barselonas centrā, deva mums papildspēku, tāpēc mums izdevās pārvarēt 25 kilometrus garu ceļu. Pateicoties šīm ceļojumam mēs uzlabojam savu fizisko sagatavotību, kā arī iemācījāmies izmantot karti un uzlabojam komunikācijas prasmes.

Anastasija Saveika - Pirmdiena Almeriā sākās ar ekskursiju pa Celia Viñas vidusskolu. Katra komanda stāstīja par savas valsts pazīstamākajiem paraolimpiskiem sportistiem un viņu sasniegumiem, kā arī radīja video par sportu dabā savā valstī. Vēlāk notika konkurss “Tava seja man pazīstami skan”, kurā katra valsts atdarināja slaveno mūzikas video viņu valstī. Mūsu komandai izdevās uzvarēt. Spēlējot volejbolu sēdot, mēs sajutām sevi invalīdu vietā, kas kļuva par labu pieredzi mums, un kur mēs ieguvām 1.vietu. Nobeigumā kopējais flešmobs vienoja visus projekta dalībniekus kopā.

Lana Volodko - Otrdien mēs apmeklējām Alhambra cietoksni vai tā saucamo “Sarkano” cietoksni, lai tur iekļūtu bija nepieciešams rezervēt biļetes jau iepriekšējā vasarā. Mūsdienās Alambra ir viena no iecienītākajām tūristu apskates vietām Spānijā. 1984. gadā tā tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. 2007. gada 31. decembrī nacionālais parks atzīts par vienu no Divpadsmit Spānijas dārgumiem. “Sarkanais” cietoksnis ir īpašs, jo iekļauj sevī divas dažādas kultūras - musulmaņu un kristiešu. Izsmalcināta arhitektūra, greznais karaļu dārzs ar atsvaidzinošiem fontāniem un gadsimtiem veca vēsture rādīja iespaidu uz projekta dalībniekiem.

Nellija Zubova - Trešdien mums bija "Gymkhana" spēle. Tajā piedalījās 100 dalībnieku, 25 komandas. Katrai komandai bija nepieciešams izvēlēties savu tērpu, piemēram, no kādas multfilmas vai filmas. Komandas skraidīja pa Almēriu, fotografējoties ar noteiktiem objektiem, pildot testus un uzdevumus saistītos ar invaliditāti. Piemēram, stafetes ar kruķu palīdzību, bumbas mešana grozā, sēžot invalīdu ratiņos, spēles ar aizsietām acīm un kā arī matemātisko uzdevumu risināšana. Pēc "Gymkhana" spēles, mēs devāmies pie jūras, kur pavadījām laiku, spēlējot volejbolu, peldējoties jūrā un daloties ar dienas iespaidiem.

Elīna Smīkerste - Ceturtdien mēs devāmies uz vienu no slavenām pludmalēm Almeriā, kura atrodas Cabo de Gata-Nijar parkā. Tur mēs arī pavadījām visu dienu. Parkā mums bija iespēja izbaudīt smaiļošanu pa Vidusjūru, un arī izmēģināt niršanu ar maskām, kur mēs varējam redzēt daudzus jūras iemītniekus, piemēram, jūras ežus, krabjus, ūdensaugus un dažādu sugu zivis. Pēc ūdens aktivitātēm mēs peldējamies un sauļojamies jūras krastā līdz pusdienām. Pēc pusdienām mēs turpinājām iepazīties ar Cabo de Gata-Nijar parku, mēs gājām pārgājienā pa parka taku. Pārgājiena laikā mēs redzējām daudzus Spānijas klimatam tipiskus augus, tādus kā agavas, palmas un kaktusus. Pārgājiena beigās mēs tikām pie skaistas smilšu pludmales, kurā pavadījām atlikušo laiku. Šī diena māca mums sadarboties komandā, rūpēties viens par otru un arī pamāca, ka nepieciešams uzmanīgi atpūsties saulē.

Pēdējā dienā viesiem mobilitātes dalībniekiem bija iespējā apmeklēt Mini Holivudu, vietu, kur tika filmēti daudzi slaveni vesterni. Otra dienas puse bija veltītā mobilitātes novērtēšanai.

Bija skumji atvadīties ar viesmīlīgajiem cilvēkiem. Katrs no mums paņēma kādu siltuma gabaliņu līdzās savā valstī.

Apkopoja J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolotāja, Erasmus + projekta koordinatore Anžela Volodko