logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

“BORN TO READ” PROJEKTA MĀCĪBU MOBILITĀTE BUDAPEŠTĀ

2019-04-15 14:54:30

Erasmus+ “Dzimuši, lai lasītu” projekta ietvaros mūsu skolas 6 skolēni un 3 skolotāji 24.-30.martā bija devušies mācību mobilitātē uz Ungārijas galvaspilsētu Budapeštu. Mācību mobilitātes mērķi bija nofilmēt filmu par iepriekš kopīgi sacerēto stāstu, iepazīties ar projekta dalībniekiem un pārņemt labas prakses piemērus no Ungārijas partnerskolas.

Projekta dalībnieki no sešām valstīm (Latvija, Lietuva, Spānija, Itālija, Ungārija, Bulgārija) pirmajā dienā bija uzaicināti uz kopīgām vakariņām ar tradicionāliem ungāriešu ēdieniem, ko bija sagatavojusi ungāriešu partnerskola.

Nākamā dienā sākās ar svinīgo koncertu un tikšanos ar mēru pilsētas domē. Skolēni un skolotāji saņēma dāvanas no Budapeštas rajona domes, bet projekta Jingle Bells 2018 laureāti tika apbalvoti ar diplomiem un dāvanām, ko bija sagatavojusi mūsu skola, kas ir šī projekta koordinators.

Pēcpusdienā mūsu skolēnu komanda filmēja savu filmas daļu no mūsu projekta stāsta. Katra valsts pirms mācību mobilitātes izvēlējās vienu kādas grāmatas varoņi un sagatavoja šī varoņa kostīmu. Mūsu stāstā un filmā galvenie varoņi ir Kruela de Vila, Pīteris Pens, Harijs Poters, Hermione Grendžere, Persijs Džeksons un Pepija Garzeķe. Tad visas valstis strādāja pie stāsta izveides, kurā galvenie varoņi ir visas iepriekšminētās personības. Mācību dalībnieki jūtas kā īstie aktieri. Ar nepacietību gaidām gatavu filmu.

Mācību mobilitātes programmā bija ietvertas dažādas mākslas un amatniecības, sporta un mūzikas nodarbības, vizītes uz pasaku muzeju, diženo Budapeštas parlamentu un citām Budapeštas ievērojamām vietām. Mācību mobilitātes dalībnieki apmeklēja arī stundas ungāriešu partnerskolā, brauca ar laivu pa Dunas upi un apmeklēja zoodārzu, kā arī slavenas termālās pirtis. Kamēr skolēni bija aizņemti savās aktivitātēs, skolotāji strādāja projekta tikšanās pie turpmākās projekta plānošanas.

Ar fantastiskiem iespaidiem no Budapeštas pilsētas greznuma un skaistuma mūsu skolas mācību mobilitātes pārstāvji atgriezās mājās, lai dalītos savā pieredzē par projekta aktivitātēm. Paldies skolēniem un skolotājiem par dalību projektā, mūsu skolas vārda popularizēšanu un skolas pārstāvēšanu starptautiskajā līmenī.

Informāciju sagatavoja,

Diana Apeine, Sabina Tuzika, Kristians Dobkevičs, Agneta Zimova, Kristers Šaliņš, Anna Beļska