logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

NOTIKA KARNEVĀLS

2019-01-29 11:17:44

Janvārī poļi tradicionāli organizē jautrus karnevālus. Tā ir krāšņa dzīves svinēšana, kas sākas pirms Lielā gavēņa Triju Ķēniņu dienā (6. janvārī) un turpinās līdz Pelnu trešdienai.

Karnevāla būtība ir balles un jautras izklaides. Tieši tādus aizraujošus pasākumus organizēja maziem Daugavpils iedzīvotājiem Poļu kultūras centrs. Divu dienu laikā masku balles notika Poļu namā un Poļu bērnudārzā.

Aktu zālēs parādījās bērni, kuri pārvērtās par fejām, supervaroņiem, dzīvniekiem un citiem tēliem. Bērni piedalījās dažādās atrakcijās un konkursos, kurus sagatavoja teātra grupas “Smaidīgā varavīksne” dalībnieki ar režisori Milenu Savkinu. Kopā ar pasaku varoņiem jaunākie skolēni un pirmsskolas grupas izdziedāja un izdejoja skaistas ziemas dziesmas.

Pēc tam masku parādē Jaungada karnevāla dalībnieki tika aicināti demonstrēt savas radītās maskas un sagatavotos tērpus. Arī šogad karnevālā bija ieradies Svētais Mikolajs, kurš apdāvināja bērnus ar saldām dāvanām un iegremdēja visus klātesošos svētku atmosfērā.