logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS NEDĒĻA.

2018-11-21 09:44:18

Ziemeļvalstu Litertūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa notiek no 12. - 18. novembrim un tās tēma ir Ziemeļvalstu varoņi.

Arī mūsu 4.b klases skolēniem bija iespēja iepazīties ar Ziemeļvalstu varoņiem. 14. novembrī pie 4. b klases bija atnākusi ciemos bibliotekāre Edīte Kuzmiča no Jaunbūves bibliotēkas, kura pastāstīja bērniem par Ziemeļvalstīm, kādas tas ir un kur atrodas, par šo valstu literatūru, un arī par varoņiem. Skolēniem vajadzēja noteikt, kādām īpašībām jāpiemīt izcilam varonim, kādi var būt varoņi, ko dara varoņi, savukārt bibliotekāre pastāstīja par Ziemeļvalstu literatūras varoņiem, un prezentēja grāmatas.Skolēniem patika šis pasākums, un viņi visi aktīvi iesaistījās sarunā.

Edīte pastāstīja arī par ļoti interesantu šī projekta tradīciju, kad gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

Aicinām visus iesaistīties, un garlaicīgajos, tumšajos un aukstajos rudens vakaros lasīt kādu aizraujošu grāmatu, kuru katrs var atrast mūsu bibliotēkā!