logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

J.PILSUDSKA DAUGAVPILS VALSTS POĻU ĢIMNĀZIJA : ” SPORTS IR VESELĪBA”

2018-11-06 08:11:10

No 22. oktobra līdz 26. oktobrim J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas Erasmus + projekta "Edukacja matematyczna poprzez sport “ (“Praktiskā matemātikas mācīšana caur sporta elementiem”) dalībnieki Kornēlija Lapkovska, Karolīne Siņavska, Laura Līne Putāne, Agata Pogumirska un Vladislavs Dobkevičs un 2 skolotājas - Anžela Volodko un Jeļena Teļpuka devās uz trešo mācību mobilitāti ZS Smeralova 25 pamatskolā Prešovā , Slovākijā. Galvenie mobilitātes mērķi un uzdevumi bija veselīga dzīvesveida popularizēšana un fizisko aktivitāšu veicināšana pusaudžu vidū.

Mobilitātes programma bija ļoti intensīva un labi pārdomāta. Projekta dalībnieki ir priecīgi dalīties ar saviem iespaidiem:

Karolīne Siņavska 10. klases skolniece

Pirmdiena bija pirmā diena skolā,kurā mēs visi prezentējām un klausījāmies katras valsts prezentācijas par sporta veidiem ar ko mēs nodarbojamies. Mēs arī spēlējām integrācijas spēles un labāk uzzinājām savus projekta partnerus. Katrai grupai bija uzdevums izdomāt spēli, kurā bija iesaistīta matemātika un sports. Mēs izdomājām spēli, kā no dažādiem produktiem var pagatavot veselīgas brokastis. Mūsu spēlē bija iesaistītas pat skolotājas. Mūsu grupa izdomāja interesantu recepti no avokado siera un no ķiplokiem. Dienas noslēgumā mēs pastaigājāmies pa Prešovu.

Laura Līne Putāne 9.klases skolniece

Otrdien mēs piecēlāmies ļoti agri, jo pl. 6.50 mēs devāmies uz Beļanskas alu. Vietām alu griestus nevar saredzēt-tik augsti tie ir. Grodņas, aizas, klintis-tas viss dziļā pazemē, 890 m virs jūras līmeņa. Mēs redzējām stalaktītus un stalagnītus, mazus ezeriņus un klintis. Pēc Beļanskas alas mums bija gardas pusdienas. Pēc pusdienām mēs pārcēlāmies uz Augstiem Tatriem. Mūsu galamērķis bija"Chodnik korunami stromor". No šī apskates punkta varēja redzēt Belanskie Tatri, Pieniny un gleznainas Zamaguže. Tā bija grūta, bet skaista un interesanta diena.

Vladislavs Dobkevičs 11. klases skolēns

Trešdiena bija visvieglākā un visinteresantākā diena. Vispirms, mēs visi sapulcējāmies skolā, tad kopā aizgājām uz Kalvāru kompleksu Prešovā. Kalvāru komplekss sastāv no vairākiem altārīšiem. Katrs altārs atrodas zem sava jumta un katrs ir izvietots pa apli ap kalnu. Kalna galotnē atrodas galvenā baznīca un krusts (Katrs objekts bija nokrāsots rozā krāsā).No kalna galotnes varēja redzēt visu pilsētu, absolūti visu. Tad mēs kopā nofotografējāmies vairākas reizes uz pilsētas un kalnu fona un sākām nolaisties lejā, jo skolā jau mūs gaidīja garšīgas pusdienas. Pēc pusdienām mēs aizgājām ciemos pie Prešovas mēra. Katra no atbraukušajām grupām (Poļu, Latviešu, Spāņu un Slovāku grupas) pastāstīja par sevi un uzdeva mēram dažus jautājumus, noslēgumā visas grupas kopā parādīja deju, kurā iesaistīja arī atnākušos viesus. Vēlāk aizgājām uz Leonardo da Vinči interaktīvo muzeju, kur mums bija iespēja aptaustīt visus eksponātus, sākot ar cilvēka orgāniem, beidzot ar pašnoturīga tilta veidošanu (tilts, kurš nekad nesabruks). Dienas beigās apmeklējām boulingu. Vēlāk mums bija brīvs laiks, kuru katrs izmantoja pēc saviem ieskatiem.

Agata Pogumirska 10.klases skolniece

Nedēļas beigās, ceturtdien, mēs aizbraucām uz Košicu, tā ir otrā lielākā pilsēta Slovākijā. Uz turieni mēs braucām ar vilcienu. Pēc nepilnas stundas bijām gala pieturā. Mēs aizgājām uz Zinātnisko Laboratoriju (Scientific laboratory). Tur mēs strādājām darbnīcās,kur grupām vajadzēja veikt dažādus uzdevumus saistītus ar fizikas un matemātikas procesiem reālajā dzīvē.

Pēc radoša darba mēs apskatījām pilsētas centru. Pēc neilga laika pie mums pievienojās gide, kura stāstīja par pilsētu, pieminekļiem, dažādām interesantām vietām, un svētās Elizabetes baznīcu. Bijām arī pašā baznīcā. Košicā apskatījām skaistu un krāsainu arhitektūru.

Kornēlija Lapkovska 8.klases skolniece

Pēdējā projekta dienā mums bija sporta aktivitātes. Mums bija skriešana un stafetes. Izpildījām visu ļoti ātri un pareizi un līdz ar to mēs ieguvām 1.vietu un lielo kausu. Tālāk mēs devāmies uz ,,lazertagu'. Tā ir spēle, kur divas komandas cīnās viena ar otru. Tā mums ļoti patika. Mēs 2 reizes uzvarējām un 3 reizes zaudējām, bet svarīgākais bija tas, ka mēs pavadījām brīnišķīgi laiku un tas mums izdevās. Pēc spēles mēs aizgājām atpakaļ uz skolu pusdienās.

Pēcpusdienā visi projekta dalībnieki varēja dalīties pieredzē un pastāstīt par savu skolu, valsti. Mūsu grupa piedāvāja prezentāciju ,,Sports mūsu skolā' (prezentācija tika izveidota pamatojoties uz J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēnu (8.-12.kl) aptauju par sporta lomu un nozīmi skolēnu dzīvē) kā arī zīmējām plakātu ar nosaukumu “Veselīgs dzīves veids” un mums dāvināja dāvaniņas ar sertifikātiem. Vēlāk bija organizēta diskotēka, kur brīvā atmosfērā varējām komunicēt ar projekta dalībniekiem. Tā bija brīnišķīga iespēja sadraudzēties un iepazīt jaunos draugus. Laiks pagāja nemanot, un bija jau jāatvadās no jaunajiem draugiem.

Pateicamies ZŠ Smeralova 25 direktoram Lubomiram Bodnaram un direktora vietniecei Katarinai Tuhrinovai par viesmīlību un projekta mobilitātes organizāciju, kā arī liels paldies mūsu partneriem Joannai Blonskai un Marlenai Kolendai no Ploskas pamatskolas (Zamość, Polijā) un Antonijai Torres Garciai un Marijai del Carmen Cuadrado no IES Celia Viñas vidusskolas (Almeria, Spānijā) par aktīvu un auglīgu sadarbību. Projekts dot lielisku iespēju komunicēts, izzināt, darboties neformālā gaisotnē, domāt radoši, sadarboties. Tas iedvesmo skolēnus un skolotājus.

Nākamā projekta mobilitāte ir plānota maijā Spānijā IES Celia Viñas vidusskolā Almerijā.

Informāciju apkopoja:

Erasmus+ projekta koordinatore

Anžela Volodko