logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

AICINĀM UZ KONCERTU

2018-09-28 10:32:19

3. oktobrī plkst. 19:00 Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā (Baložu iela 3) uzstāsies koris “CAPPELLA CORALE VARSAVIANA” diriģenta Romāna Revakoviča vadībā.

Koris Cappella Corale Varsaviana tika dibināts 2007. gadā pēc diriģenta R.Revakoviča iniciatīvas. Diriģents, sadarbībā ar Malgožatu Šimanek-Piotrovsku, aktīvi vada gan kori, gan orķestri. Kolektīvs pulcē dažādu laikmetu un vēsturisko periodu kora mūzikas cienītājus. Tā dalībnieki ir profesionāli mūziķi – dažādu Polijas mūzikas universitāšu fakultāšu studenti un absolventi. Grupa ir ierakstījusi mūziku dažādām filmām, kuras autori ir Polijā un ārzemēs pazīstami komponisti: Jans A.P. Kačmareks, Staņislavs Sirevičš un Mihals Lorenzs. 2007. gadā grupa kopā ar Krievijas valsts kamerkori piedalījās koncertā, kas notika Varšavas Karaliskajā pilī Krievijas kultūras dienu Polijā ietvarā.

2008. gada decembrī “Cappella Corale Varsaviana” piedalījās Polijas dienās Krievijā, gūstot izcilos panākumus Maskavā un Jaroslavļā. 2009-2010. gadā grupa piedalījās Varšavas koru festivālā "Pa karalisko maršrutu". 2011. gada maijā "Cappella Corale Varsaviana" piedalījās dievkalpojumā par godu Jāņa Pāvila II beatifikācijai, kā arī Mihala Lorenzs mūzikas koncertā "Missa Magna Beatificationis" Romā.

Īpaši bieži, sakarā ar savām zināšanām par mūzikas tradīcijām Austrumu kristietībā, Romāns Revakovičs izmanto pareizticīgo repertuāru, ieskaitot Sergeja Rahmaņinova "Visas 3nakts nomodu" (Vsenoščnoe bdenije), kā arī Ukrainas pareizticīgo mūziku. Kora repertuārā, kas iz veltīts poļu kora mūzikai, ietilpst Staņislava Moņuško, Henrika Mikolaja Gurecka, Juliuša Luciuka, Bartoša Kovaļska un daudzus citus poļu komponistu skaņdarbi. “Cappella” kopā ar Londonas simfonisko orķestri piedalījās ierakstā "Covenant", kas bija veltīts poļu kristietības 1050. gadadienai.

Bezmaksas ieeja