logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

KUR PAZUDA SAIMNIEKS?

2018-05-09 13:54:55

Aprīlī bibliotēku nedēļas ietvaros mūsu skolā notika tikšanās ar Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāri Ļenu Vasiļjevu, kura prezentēja jauno Paula Bankovska stāstu krājumu lieliem, jau gandrīz pieaugušiem bērniem un visiem vēstures interesentiem "Kur pazuda saimnieks?" ar autora ilustrācijām.

Runājot, domājot par vēsturi, uzmanību ierasts vērst uz cilvēkiem – tomēr ar cilvēkiem kopā vēsturi piedzīvojuši un pārdzīvojuši arī dzīvnieki, par kuru pieredzi literatūra un pētījumi lielākoties cieš klusu. Rakstniekam Paulam Bankovskim ienāca prātā uzdot jautājumu "Kur pazuda saimnieks?", un tapa trīspadsmit krājumā apkopotie stāsti, kuros 20. gadsimta dramatiskie Latvijas vēstures notikumi un mūsdienu pasaules izaicinājumi skatīti dzīvnieku acīm.

Ļena stāstīja par grāmatas tapšanu un nolasīja skolēniem dažus stāstus no grāmatas: “Pērlīte”, “Resnais”, “Maistro”, “Tāda kā cūka” u.c.

Pats populārakais stāsts “Pērlīte”, kurš starp citu 2014. gadā tika apbalvots ar Prozas lasījumu galveno balvu, arī iepatikās mūsu ģimnāzijas skolēniem.

Katram stāstam autors pievienojis arī "atslēgu" – īsu, kodolīgu skaidrojumu par stāsta pamatā esošajiem vēstures notikumiem. Tas palīdz emocionālo grāmatu izmantot arī kā vēstures izziņas rīku, iespējams, arī skolā.

Stāstos galvenie varoņi ir dažādi dzīvnieki: zelta zivtiņa, zirgs, govs, kaķi, kanārijputniņš, cūka u.c., bet ir arī stāstīts par cilvēkiem, piemēram, stāstā “Resnais” piedālījās citi rakstnieki – Rainis un Aspazija, vēl bija minēts Hercogs Jēkabs. Un katram dzīvniekam ir viens jautājums: “Kur pazuda saimnieks?”

Skolēnus ieinteresēja šī grāmata, izvērsās plaša diskusija ar bibliotekāri. Visus interesentus un tos kurus, interesē vēsture, aicinām izņemt šo grāmatu bibliotēkā un izlasīt.