logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

SKOLĒNI NO BEĻĢIJAS APCIEMOJA ĢIMNĀZIJU

2018-02-01 09:38:41

31.janvārī skolā viesojās delegācija no Beļģijas 9 cilvēku sastāvā (8 skolēni un 1 skolotājs). Jaunieši, meklējot ārzemju partnerus turpmākajai sadarbībai Eiropas Savienības robežās, atbrauca uz Latviju, kur iepazinās ar dažādām skolām. Viena no tām bija arī mūsu J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija.

Mūsu skolas Eiroparlamenta dalībnieki pieņēma viesus un iepazīstināja viņus ar skolas darbības īpatnībām, kā arī ar Skolēnu Eiroparlamenta lomu skolas dzīvē. Ārzemju jaunieši pastāstīja par savu valsti, savu skolu (kur mācās 1800 skolēni), par kultūru un valsts tradīcijām.

Sadarbības procesā tika novadītas integrācijas spēles un tika organizēts grupu darbs. Mēs, protams, nevarējām nenodejot Beļģijas deju (Belgijku), uzzinot šīs dejas vēsturi un dziesmas vārdu tulkojumu.

Vizītes noslēgumā mūsu jauniešus nosauca par ļoti draudzīgiem ("very friendly"), par ko mēs arī ļoti lepojamies. Prieks par tāda veida jauniešu integrāciju un sadarbību. Turpinām mācīties angļu valodu, kas ir svarīgākā sastāvdaļa piedaloties šāda veida starptautiskajos projektos.