logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

NACIONĀLĀ SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBA! MĒS LASĀM!

2018-01-16 14:52:18

Ar 2017. gada septembri visā Latvijā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu pirmo reizi tiek uzsāktas 5.-6. klašu audzēkņu Skaļās lasīšanas sacensības, kurās iesaistījušies arī mūsu ģimnāzijas skolēni.

Lasīšanas sacensības tiek rīkotas, lai veicinātu bērnu interesi par lasīšanu un grāmatām, un tās norisināsies 3 kārtās – vietējā skolas (bibliotēkas) līmenī, reģiona pusfinālā un nacionālajā finālā.

Šobrīd notika lasīšanas sacensību pirmā kārta vietējā skolas mērogā, kura norisinājās šā gada 11. janvārī. Skaļās lasīšanas sacensībās savus spēkus izmēģināt pieteicās mūsu 5. un 6. klases drosmīgākie skolēni: Oto Veliks (5.kl.), Daniels Timšāns (5.kl.), Pāvels Rogožins (6.kl.), Violeta Golovane (6.kl.), Karolīna Jaunzeme (6.kl.), Evelīna Krivicka (6.kl.), Alina Smiļgina (6.kl.), Raimonds Vērdiņš (6.kl). Visi lasītāji bija ļoti labi sagatavojušies, taču skolu pilsētas Nacionālās skaļas lasīšanas sacensībā drīkst pārstāvēt tikai 1 dalībnieks, un rezultātā šo godu ieguva Alina Smiļgina.

Labākais Daugavpils pilsētas lasītājs, mūsu reģiona skaļās lasīšanas čempions, un viņa atbalstītāji 2018. gada maijā dosies uz Rīgu, lai piedalītos nacionālajā Skaļās lasīšanas finālā, kura uzvarētājs iegūs skolai ceļojošo kausu un Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktora titulu.

Iesaistoties šajā projektā, katrs dalībnieks ir ieguvējs, jo, lai piedalītos Skaļās lasīšanas sacensībās, katram skolēnam ir jāizvēlas sava grāmata, kurā atrast fragmentu, kuru citiem nolasīt. Tā tiek pilnveidotas skolēna prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, un visi sacensību dalībnieki dzirdēs daudz brīnišķīgus fragmentus no dažādām grāmatām, kurus izvēlējušies viņu vienaudži. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt senaizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Apsveicam visus I kārtas finālistus un novēlam veiksmi Alinai II kārtas sacensībās!