* J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija * Państwowe Gimnazjum Polskie im. J. Piłsudskiego w Daugavpils * Даугавпилская польская государственная гимназия им. Ю.Пилсудского * J.Pilsudska Daugavpils state polish gymnasium *
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsLapas karte PL

Skolas dzīve
Ciklogramma
Notikumu kalendārs
Skauti
Skolas parlaments
Ēdnīca
Karjera
Projekti
Skolas pulciņi
Piedāvātie grozi
Pašnovērtējums
Nejauša fotogrāfija
Pēdējās fotogrāfijas
POTCPSS
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

J.Pilsudska Daugavpils
valsts poļu ģimnāzija

Varšavas iela 2, Daugavpils, Latvija

Tel. direktore: 65451003,
Tel. sekretāre: 65451001,
Tel. dežurante: 65437919,
fakss:: 65437901
E-pasts:dpolvsk@apollo.lv
E-pasts:dpolsekretare@apollo.lv

JINGLE BELLS 2017 PASĀKUMS IR KĻUVIS STARPTAUTISKS [2017-12-11 09:15:22]

Decembris ir vienmēr saistīts ar svētku sajūtām un gaidīšanu. Tāda jauka Ziemassvētku atmosfēra un noskaņa valdīja 6. decembrī J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā, kur 1.-4. klašu skolēni piedalījās dzejas un prozas deklamēšanas konkursā “JINGLE BELLS 2017 – My favourite book character” angļu valodā. Konkurss “Jingle Bells” ir kļuvis par tradicionālu un vienu no gaidītākajiem notikumiem sākumskolas skolēnu vidū. Skolēnus atkal sagaidīja Salavecītis, kurš bija kopā ar varoņiem no pasakas “Alise Brīnumzemē”.

Šogad konkurss ir kļuvis starptautisks, jo pasākumā piedalījās ne tikai dalībnieki no 11 Daugavpils pilsētas skolām, bet arī mūsu draugi no Erasmus+ “Born to Read” projekta, kura mērķis ir veicināt ekstensīvo lasīšanu, bija iesūtījuši savus video. Žūrijas dalībnieki augsti novērtēja 11 video priekšnesumus, ko bija sagatavojuši skolēni no Lietuvas, Spānijas, Itālijas, Ungārijas, Latvijas un Bulgārijas. Savas balvas un diplomus internacionālie skolēni saņems nākamajā projekta mācību mobilitātē, kas notiks pavasarī Itālijā.

Konkursa dalībnieki dzejas deklamēšanai varēja izvēlēties jebkura dzejnieka dzejas vai prozas fragmentu angļu valodā, kurš ir saistīts ar grāmatu varoņiem. Kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes angļu valodas metodiķe Ilona Ustinova, Daugavpils ASV informācijas centra koordinatore Natālija Oševerova, poļu ģimnāzijas skolotāja no Polijas Rišards Moravskis (Ryszard Morawski) un Fulbraita programmas stipendiāte, angļu valodas skolotāja palīdze no ASV, Ērika Vaita (Erica White) novērtēja skolēnu uzstāšanās pēc noteiktiem kritērijiem, t.i. izvēlētā darba sarežģītības līmenis, publiskās uzstāšanās iemaņas un runas prasmes angļu valodā. Svētku noskaņu radīja arī dalībnieku uzstāšanās tērpi, kas bija tematiski saistīti ar deklamētiem darbiem. Žūrija novērtēja skolēnu sniegumus un vietas tika sadalītas starp dalībniekiem dažādās vecuma grupās. Mūsu sākumskolas skolnieces - Marija Prozore, 4.a.klase, ieņēma 3.vietu, bet Sofija Borovska, 4.b klase, ieguva 1.vietu. Savukārt, internacionālo skolēnu kategorijā Sofija ieņēma 2.vietu, bet Marija – 1.vietu.

Bērni rotaļājās ar Salaveci, skatījās mūsu skolas 4.b klases skolēnu Ziemassvētku izrādi par Ziemassvētku vecīša diētu, break dance skolas “Factory Kingz” dejotāju izrādi, kā arī dziedāja kopā ar Daugavpils novada Kultūras centra vokālo ansambli „Stage On” un mūsu skolas skolnieci Anastasiju Saveiko.

Kolēģi no citām skolām augsti novērtēja pasākuma atmosfēru un organizāciju, kā arī uzsvēra nepieciešamību īstenot šādu pasākumu arī turpmāk, “jo tā ir vienīga iespēja Daugavpils sākumskolas skolēniem parādīt savas angļu valodas zināšanas, meistarību un talantu”.

Pateicamies J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas direktorei Gaļinai Smuļko, ģimnāzijas skolotājiem, darbiniekiem un skolēniem, Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldes un angļu valodas skolotāju MA vadītājai un izglītības metodiķei Ilonai Ustinovai, Daugavpils ASV informācijas centra vadītājai Natalijai Oševerovai un Erasmus+ programmai par veiksmīgu sadarbību un atbalstu konkursa organizēšanā, kā arī kompānijai Dautkom par pasākuma iemūžināšanu.

Informāciju sagatavoja

Erasmus+ projekta koordinatore

Anna Beļska