logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

MŪSU BĒRNI LATVIJAS OLIMPISKĀS KOMITEJAS PĒTĪJUMĀ

2017-11-28 08:32:19

J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzija ir viena no 15 skolām no visas Latvijas, kas ir izrādījusi interesi piedalīties Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētajā un Latvijas Universitātes atbalstītajā pētījumā "Fiziskā aktivitāte un bērnu vispārējais veselības stāvoklis".

Šī pētījuma laikā 3. klašu skolēniem nosakām kognitīvo funkciju rādītājus, piemēram, reakcijas ātrumu un atmiņu. Tāpat nosakām sirdsdarbības izmaiņas slodzes un atjaunošanās laikā, kā arī veicam asins analīzes, kas detalizētāk parāda bērnu patreizējo veselības stāvokli. Pētījums tiek realizēts, lai noskaidrotu, vai LOK iniciatīva - projekts "Sporto visa klase", kura laikā skolēniem sporta nodarbības skolā ir katru dienu, spēj veicināt pilnvērtīgu bērna attīstību gan fiziskā, gan emocionālā ziņā.

"Skolēni no J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas atmiņā palikuši ar lielu dzīvīgumu un drosmi, jo nebaidījās piedalīties šajā pētījumā un bija kustīgi kā ūdenszāles. Paldies skolas vadībai, skolotājiem un visu iesaistīto bērnu vecākiem par atsaucību. Cerams, ka bērni mūs pavasarī gaidīs tikpat ļoti kā brīvlaiku - ar prieku."

Pētījuma vadītāja Dace Reihmane