logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

ERASMUS+ PROJEKTA “DZIMUŠI, LAI LASĪTU” STARPVALSTU SANĀKSME LATVIJĀ

2017-10-30 18:21:17

Tā kā mūsu skola ir Erasmus+ KA2 projekta “Dzimuši, lai lasītu” koordinators, pirmā partnervalstu starpvalstu sanāksme notika Latvijā. 11 sanāksmes dalībniekus no 5 dažādām Eiropas valstīm - Itālijas, Spānijas, Bulgārijas, Ungārijas un Lietuvas - uzņēma mūsu skolā. Tie bija ES skolu skolotāju, direktori un direktoru vietnieki.

Skolas skolēni pirmajā dienā sagatavoja starpvalstu sanāksmes dalībniekiem jauku koncertu, kurā parādīja savus talantus un intereses, poļu un latviešu tradīcijas multikulturālajā vidē.

Pirmajā dienā sanāksmes dalībnieki iepazinās arī ar mūsu skolu, poļu namu un mūsu pilsētu. Otrajā dienā strādāja pie projekta detalizētas plānošanas šim mācību gadam. Tika ieplānots, ka partnervalstu skolēni cieši sadarbosies dažādās aktivitātēs, piem. veidos projekta logo, savu darba grupu prezentācijas, piedalīsies mūsu skolas organizētajā pilsētas pasākumā “Jingle Bells” un videokonferencēs, lasīs kopā grāmatas un pildīs dažādus uzdevumus, ka arī varēs darboties kopā klātienē mācību mobilitātē Itālijā, kas notiks 2018.gada no 5. līdz 9. martam. Šajā dienā ES skolotājiem bija arī iespēja tikties ar mūsu skolas 3.,4. un 5.klašu skolēniem, kā arī apmeklēt Daugavpils cietoksni un Marko Rotko mākslas centru. Trešajā dienā ES skolotāji devās ekskursijā pa Latgali, apskatot šādas pilsētas kā Aglona, Rēzekne, Preiļi, bet ceturtajā dienā ekskursijā pa Latviju, apmeklējot Siguldu un Rīgu. Piektajā dienā sanāksmes dalībnieki mācījās strādāt TwinSpace vidē, kas ir projekta galvenā platforma, dalījās ar saviem lasīšanas uzdevumiem, kā arī apmeklēja Daugavpils Universitātes jaunu pētniecības korpusu.

Sanāksmes dalībniekiem īpaši iepatikās tikšanās ar skolēniem, kurā viņi varēja parunāt ar 3., 4., un 5.klašu skolēniem. Sanāksmes dalībnieki arī augsti novērtēja sanāksmes organizāciju un īstenošanu un mūsu valsts dabas krāšņumu. Īpaša pateicība sanāksmes organizācijā un īstenošanā mūsu skolas direktorei G.Smuļko un skolotājiem A.Volodko, U.Urtānam, A.Putānei un J.Gasinai.

Informāciju sagatavoja,

Erasmus+ projekta koordinatore Anna Beļska