logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

Aprit 25 gadi kopš Polijas-Latvijas līguma par draudzību un sadarbību parakstīšanas

2017-06-30 19:07:00

1992.g. 1.jūlijā Rīgā tika parakstīts "Polijas Republikas un Latvijas Republikas līgums par draudzību un sadarbību". Šis nozīmīgais dokuments izveidoja Polijas-Latvijas divpusējo attiecību tiesiskos pamatus un atvēra jaunu mūsu valstu draudzības sadaļu. 2017.g. 1.jūlijā atzīmējam 25.gadskartu kopš līguma parakstīšanas.

"Novēlu Polijai un Latvijai kārtējos labas sadarbības, dialoga, miera un drosmīgu projektu īstenošanas gadus, par labu mūsu valstīm, reģionam un Eiropai" - teica vēstniece Eva Dembska [Ewa Dębska] līguma parakstīšanas 25.gadadienā.

Aicinām noskatīties dokumentālo filmu "Polija un Latvija. Jauna sadarbības sadaļa" https://youtu.be/oUfS2k4VboA

Filmā savās atmiņās par līguma parakstīšanas laiku dalās pirmais atjaunotās Latvijas Republikas ārlietu ministrs un dokumenta parakstītājs Jānis Jurkāns un līguma teksta tulkotāja, Polijas Republikas vēstniecības Rīgā darbiniece Ligija Golubeca. Filmā iekļauts arī Polijas Republikas vēstnieces Latvijā Evas Dembskas komentārs. Filmas ilustratīvais materiāls - dokumentu oriģināli, kurus mums laipni atļāva izmantot Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Arhīvs.